Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűkasza probléma, miért van ez?

Fűkasza probléma, miért van ez?

Figyelt kérdés
van egy Al-KO BC225B típusú kaszám, az vele a gond, hogy mikor berántanám akkor valamikor megakad a berántókötél, és nem tudom beindítani, csak ha szenvedek vele addig még nem engedi. Ha ki van véve belőle a gyertya akkor semmi baja.

2016. okt. 20. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz a feltekerő szerkezet.

Ennél az nem fordulhat elő:

[link]

2016. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát annál nem :DD

Azt nem értem, hogy gyertya nélkül miért nem jelentkezik, meg ha benne is van a gyertya akkor valamikor jó valamikor nem

2016. okt. 20. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyertyával jóval nagyobb ellenállásba ütközik, azért.
2016. okt. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a típust, de valami ilyesmi lehet a magyarázat:


A hengerben betekert gyertya esetén van egy bizonyos vákuum. Emiatt jól működő berántó esetén is sokkal nehezebb így berántani, mint kitekert gyertya esetén, amikor semmi vákuum nincs.

Na mármost, valami olyan probléma lehet, hogy a vákuummal nehezített berántás esetén (a feszülés miatt) a rossz berántó szerkezetben elmozdul valami olyan módon, hogy megakad. Ha ki van szedve a gyertya, olyankor meg csak üresen forog egyben az egész.


Ezek a berántószerkezetek nem bonyolultak, ha leszeded, lehet, hogy meg is látod, mi van eltörve vagy elkopva.

2016. okt. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előberántós szóval nem tudom, hogy kell szétszedni. valaki segítség!
2016. nov. 4. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!