Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éjszaka miért kapcsolják le a...

Kellar J. kérdése:

Éjszaka miért kapcsolják le a központi fűtést?

Figyelt kérdés
Szerintem pont akkor kéne. Nem csak nappal.
2016. okt. 24. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj a közös képviselőnél vagy a fűtőmű ügyfélszolgálatán.
2016. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 2*Sü ***** válasza:
85%
Ezen engem is zavar, mert bagoly típus vagyok. De van benne logika. Az ember jobban alszik, ha kicsit hűvösebb van, azt mondják, az alváshoz az ideális hőmérséklet 18-19°C. Az alvási ciklusunk is sokkal jobban a hőmérséklet változástól függ, mint a fényerősség változástól.
2016. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Régebben nappal is lekapcsolták - merthogy olyankor az emberek dolgoznak, nincsenek otthon. Az a néhány nyugdíjas pedig, aki véletlenül éppen otthon volt, vacogott, és bebújt az ágyba, 2 paplan alá.
2016. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
Mert egészségtelen éjszaka fűteni, és felesleges is. Ahogy az előttem szólók írták, 18-19 fok ideális alváshoz.
2016. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"18-19 fok ideális alváshoz."

Neked.

Egy eszkimó levegőért kapkodna, és kilyukasztaná a házát ilyen forróságban. Ő -3 fokban alszik a legjobban (és meztelenül, persze). -10 fokban is elég jól alszik még a szabadban is, ha nem fúj a szél, és van legalább egy bálnabőr takarója és 2-3 társa, aki melléfekszik.


Én meg úgy érzem ilyenkor, hogy vág a hideg, mint amikor télikabátban, de sál nélkül megyek ki télen -10 fokban.

2016. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
30%

Azért kapcsolják le éjszaka a fűtést mert az emberek többsége nem akar nagy gázszámlát fizetni,és inkább kikapcsolja,aztán reggel vagy nappal bekapcsolja néhány órára és kikapcsolják.

Ha kb: Napi 0.5m3 gázt használ el az havonta 15 m3 és a 15m3 15.000 Ft Ennyit még simán ki tud valaki fizetni,de ha havi 150 m3 -t használna el az 150.000 lenne ennyit meg gondolom senki nem akar fizetni.

.

2016. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Hálistennek nálunk nem kapcsolják le, de ezt én is felháborítónak tartom.


"18-19 fok az ideális alváshoz..." Ki szerint? Nekem (és a család többi tagjának is) személy szerint ez rohadt kevés. Nálunk nappal 24-25 fok van, de éjjel sincs 22-23-nál kevesebb, és így pont jó. De aludtam már olyan helyen, ahol ezt a hülyeséget tartják sztenderdnek, és hiába aludtam zokniban meg hosszú ujjú pizsiben, így is fáztam, főleg az arcom, ami ugye nem volt betakarva. Nincs annál rosszabb, mint mikor az ember befekszik a jéghideg ágyba, aztán reggel el van zsibbadva mindene, mert éjjel ösztönösen is összekuporodva alszik, hogy melegen tartsa magát. Vagy amikor kinyújtod a lábad, és tök hideg az ágy, úgyhogy gyorsan vissza is húzod.

Arról nem is beszélve, hogy gyakran van olyan, hogy hajnalban ki kell mennem a mosdóba, és akkor ki kell szállni a meleg takaró alól a hidegbe....


Szóval szerintem ez nem meghatározott, mindenkinek olyan hőmérsékletben kéne aludnia, ami kényelmes számára. Lehet, hogy valakinek ez 15 fok, valakinek meg 25.


Kérdező, én is csak azt tudom mondani, hogy érdeklődj a szolgáltatónál, ne hagyd annyiban a dolgot.

2016. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Spórolás. Ilyenkor nagyobb a hőmérséklet különbség, ilyenkor lehet a legtöbbet nyerni, főleg ha nem bánja aki amúgy is alszik.
2016. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező, én is csak azt tudom mondani, hogy érdeklődj a szolgáltatónál, ne hagyd annyiban a dolgot."


Amit kap, az valószínűleg szerződéses beállított értéken alapul. Ha kikéri melyik időszakban milyen vízhőmérsékletet kellene kapjon összevetheti a valós adatokkal. Ha a szolgáltató az ő kárukra téved, kérheti a helyesbítést, visszatérítést, jóváírást. Ha azt kapja amiért fizet, akkor a következő lehetőség adott:

A lakók többségi beleegyezésével a közös képviselő kérheti az időszakok és hőmérsékletek korrekcióját. Ha ez plusz költséggel jár, és megszavazzák, akkor melegebb lesz éjszaka, illetve akkor is leverheti a víz, amikor jön a számla.

2016. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy az előttem szólók írták, 18-19 fok ideális alváshoz."


Az a helyzet hogy családi házban lakom, itt 21 fokban alszom éjszaka. De itt a vastag falak és a hőszigetelés miatt 21 fok van állandóan, és mindenhol.

A panelban egy kissé más, a vékony falak jobban hűlnek. Lehet hogy másfél méter magasan 19 fok van, de az ágyban egy méterrel alacsonyabban 2-3 fok is lehet a különbség.

2016. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!