Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1,3m3-es konténer ugyan az,...

1,3m3-es konténer ugyan az, mint az 1m3-es?

Figyelt kérdés
Ugyan azt értik a kettőn?
2010. ápr. 26. 20:40
 1/4 anonim válasza:
57%

egy egész három tized köbméter az nem egyenlő egy köbméterrel.

(kisindex hármas az a köböt jelenti)

2010. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azta! Ha ezt nem mondod hülyén halok meg!

Értelmes választ vártam volna.


Több céget felhívtam, akik ezzel foglalkoznak. Van aki 1m3-esnek, van aki 1,3-asnak mondja, de nem tudom, hogy ez ugyan az a méret-e. Ahogy járok a városban, több helyen látok kirakva ilyen legkisebb méretű konténereket, de én még nem láttam 0,3m3-rel nagyobbat, meg kisebbet. Egy méretet látok csak mindenhol, függetlenül attól, hogy melyik cég logója van az oldalára festve.

Ezért gondoltam, hogy esetleg a konténeres köznyelvben és főleg beszédben nem mondják ki, hogy egyegészháromtizedköbméteres konténer, hanem csak röviden rámondják, hogy egyes.

Se időm, se pénzem nincs, mégegyszer minden céget végigtelefonálgatni, hogy mondják már meg hogy értendő ez az 1m3.


És kérném, hogy a továbbiakban a hasonló szellemeskedő válaszolók kíméljenek!

Köszönöm.

2010. ápr. 27. 08:34
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát mégegszer: létezik kétféle kisméretű konténerméret, vagy csak az 1,3-asra rámondják röviden, hogy 1-es?


(A további félreértések végett, egy ELTE-n szerzett vegyész diplomával és egy folyamatban lévő PhD fokozattal (nagyvédés van csak vissza), tisztában vagyok, hogy 1,3>1 és hogy mit jelent a "felsőindex hármas". Ezért kérem, hogy csak olyan írjon, aki tudja a választ és lehetőleg ne térjünk el a tárgytól. Köszönöm.)

2010. ápr. 27. 08:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Hátha érdekli az utókort: utánajártam a dolognak, az 1,3m3-es és az 1m3-es pontosan ugyan azt a konténertípust jelöli.
2010. máj. 3. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!