Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mar megint nem akar egni a...

Mar megint nem akar egni a kandallo. Nektek nincs elegetek ebbol a kandallos futesbol?

Figyelt kérdés
begyujtottam eget is rendesen minden jo aztan rakok ra mar az istenek se akar egni barmit teszek. nektek nincs ebbol mar elegetek??? sokkal jobb lehet azoknak az eletuk akiknek gazfutesuk van csak bekapcsoljak es a radiatorok adjak is a meleget.

2016. okt. 25. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Nekem gázfűtésem van, és ahogy felújítottam mindent, beépítek egy kandallót is.


Persze van aki panellakónak születik, csak rossz helyre.:P

2016. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs. Én imádom. De csináltass bojlert vagy valamit ha ennyire zavar. Nem értem minek a nyavalygás (?)

Nem mellesleg ha jól tudod használni, akkor begyújtás után nem elalszik hanem könnyen fenntartható. Lehet venni csomó jó gyújtóst, amivel a begyújtás is gyorsabb. Szinte secc perc alatt megvan.

Nálam a hangulata mindent visz. De nekünk van mellette fűtéstechnikai beépítve, padlófűtéssel mindennel, mégis a kandalló a mániám. :) Bolond aki nem szereti :D (vagy kérkedő.. ami meg nem szimpi..)

2016. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ellenőrizzétek le a kéményt hogy milyen huzata van. Nekem vízteres kandallóm van még a fűzfa is égett benne amiből ömlött ki a víz szinte. Igaz nem adott le túl jó hőt, de tartotta a felfűtött ház hőmérsékletét. Ha teszel a tűzre akkor legyen elég parázs, és picit húzd ki a hamu gyűjtő fiókot hogy kapjon nagyobb huzatot. Ha kevés a parázs tegyél rá egy kevés vékonyabb fát amikor már szépen lángra kapott akkor jól pakold meg és ha szépen ég akkor zárd le hogy ne legyen huzat, néha piszkáld meg és ennyi. Én egyszer ha jól megtömöm akkor sem lesz gond ha 2 óráig rá se nézek.
2016. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen fával fűtesz benne?
2016. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha az elején jól ég, akkor a kéménnyel nem valószínű, hogy gond lenne. Én inkább arra tippelnék, hogy vagy nem ért hozzá a kérdező, vagy valami extra ócska, vastag vizes vackot tesz rá a már csak parázsló gyújtósra. Esetleg nem enged neki elég levegőt, vagy valami ilyesmi.


Kérdező, hívd át valamelyik haverodat, aki ért is a tűzrakáshoz, és kérd meg, hogy segítsen neked. Jobban jársz, mintha csak tönkretennéd a fűtési rendszeredet a hozzá nem értéseddel. Bocs hogy ezt mondom, de szerintem inkább veled van gond, semmint a kandallóval.


A kéményt egyébként egyszerű ellenőrizni: tépkedj össze egy újságpapírt apró fecnikre, majd az egészet szórd be a tűztérbe, begyújtás előtt úgy, hogy mindenhová kerüljön belőle. Zárd be az ajtót, majd húzd ki teljesen a hamutartót a helyéről. Ha a fecnik hirtelen elkezdenek szálldogálni, körözni odabent, akkor a kéményednek a világon semmi baja. Akkor egészen biztosan te csinálsz valamit nagyon rosszul.

2016. okt. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!