Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami megoldás amivel...

Van valami megoldás amivel össze lehet szedni a párát a házban? Tablettás dolog drága.

Figyelt kérdés
2016. okt. 26. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az elektromos páramentesítő a gyors megoldás. Az tényleg működik. Igaz az sem olcsó, de csak egyszer kell megvenni.
2016. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a tabletta is drága, az elektromosra ne is gondolj. Minimál megoldás, nem túl hatékony, de nem drága: tégy fél kiló sót egy nagy szitába, azt pedig egy tál fölé. Annyit ér, mint a tablettás, de nem fog megoldást nyújtani pl. penészesedés ellen. Arra csak az elektromos jöhet szóba, vagy egy jó hővisszanyerős szellőztető rendszer.
2016. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én üzemeltettem egy páramentesítő készüléket egy alagsori helyiségben. Tudni kell, hogy a páramentesítendő légtér nagyságához kell megválasztani a készüléket, mert a kis kapacitásúak mehetnek akár folyamatosan is, de nem lesz eredmény, ha folyamatos a pára utánpótlása. Én a kb. 15 mm alapterületű és kb. 35-40 légköbméteres helyiségben azt tapasztaltam, hogy egy kb. 300W elektromos teljesítményű készülék folyamatosan üzemelt, ha ember is tartózkodott a helyiségben (kilégzés okozta pára). Ember nélkül lehetett tartani 70-75 %-on a páratartalmat, ami havi 2-3 ezer Ft költséget jelentett.
2016. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hallottam már azt is, hogy macskaalmot használnak ilyen célra.
2016. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy építészt, vagy gépészt és oldjátok meg a páraszellőzést. Valószínűleg kispórolták a páraszellőzőket a házból. Építs be páraelszívót a konyhába, fürdőbe. Ha ezt is drágállod, akkor néhány helyen tépd ki a gumitömítést az ablakból (nagyon primitív megoldás), vagy szellőztess gyakran.
2016. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a magas páratartalom oka micsoda.

Ha építészeti gond van és a falak a talaj felől nedvesednek, az gáz.

De ha ilyen nincs, akkor a pára az emberi tevékenység miatt képződik. Fürdés, hajszárítás, mosás utáni ruhaszárítás, felmosás utáni felszáradó kövezet. Mosogatás. Viráglocsolás. Valamint az emberi test is párologtat, illetve kilégzéskor vízgőzt lehelünk ki a széndioxid mellett. Ez mind emeli a beltérben a páratartalmat.

Nekem egy jól hőszigetelt, és patentül záró nyílászárókkal rendelkező házam van. Oda kell figyelnem a rendszeres szellőztetésre. Nekem 45-60% relatív páratartalom közt kell tartani a páratartalmat, akkor nincs gond. Ha nem megy a napi kétszeri nagy kereszthuzat, mert köd van és nagy a pára kint is, vagy éppen későn értem haza és már mindenkinek füstöl a kéménye körülöttem, akkor néha felmegy 60% fölé is a páratartalom. Ilyen 60% feletti páratartalmakkor tapasztalom, hogy a kétrétegű, gázzal töltött, hőszigetelt ablaküvegeimnél lent egy ujjnyi részen az üveg alsó szélén cseppek jelennek meg. Ezeket ilyenkor egy papírtörlővel szoktam leitatni, és kidobom a külső kukába. Ha kint szép idő van és sikerül reggel-este kiszellőztetni és kiereszteni a párás levegőt, akkor a páratartalom nem megy 60% fölé, hanem 50% körül stabilizálódik, és ezek az előbb említett cseppek nem jelennek meg az ablaküveg legalján.

2016. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a bolti kis páramentesítő tablettákból van olcsó és nagy kiszerelésű is

[link]

2016. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!