Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elzárt radiátor melegíti a...

Elzárt radiátor melegíti a szobát vízmelegítés alatt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Melegvíztárolós saunier duval renova mini f12e típusú gázkazán mikor elkezdi melegíteni a tárolt melegvizet, a radiátoron is keresztülfolyik a melegvíz, (a termosztát le van véve 0-ra) hiába van eltekerve a radiátor szelep nullára, mégis rommá fűti a szobát.


Mi lehet az oka, hogy nem tartja a tárolóban a vizet, hanem folyatja a fűtési rendszerben is?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. nov. 2. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hibás a szelep.
2016. nov. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kazánon jól van beállítva?
2016. nov. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van benne egy szelep ami a vált a melegviz előállítás és a fűtés között. Ez a szelep romolhatott el.
2016. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kazán háromjáratú szelepe nem vált át rendesen, ezért fűt a kazán használati meleg víz készítéskor. Ha a radiátor szelep thermosztatikus, akkor elképzelhető hogy megakadt a szelep. Próbáld meg letekerni a thermó fejet, és a szelephez kapott műanyag sapkával kézzel elzárni. Ha ekkor sem zár le a szelep, akkor feltapadt valami rá.
2016. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fűtésed van? Nálam is ugyanez volt a probléma, a fűtés padló és radiátoros. Ugye a padlófűtésnek van egy külön keringető szivattyúja, ezt a kedves fűtésszerelők nem kötötték össze a kazánban lévő keringetővel, így az állandóan ment, elszívta a HMV-t is, függetlenül, amikor a termosztát se kapcsolt be, de a radiátorok érezhetően langyosak voltak. Fogtam magam, s össze kötöttem őket egy relével, így nincs szívó hatás. Lehet nálad is ez probléma.
2016. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A váltószelepet szétszedtem, elvileg rendben van, szivattyún sem találtam semmit.

Ahogy látom, mikor fűtési melegvizről van szó, a kazán normális intenzitással kezdi el melegíteni a vizet, míg el nem éri a kívánt hőfokot; ha viszont használati melegvizet kezdi el melegíteni, akkor nekimegy, mint bolond tehén az anyjának és olyan intenzíven melegíti a tartályba befolyó vizet, hogy az túlhevül, és kikapcsol.


Most vagy azzal van a baj, hogy a kazán túl nagy teljesítményen nyomja a gázt, vagy a szivattyú nem tud kellő mennyiségű vizet átforgatni...


Az eddigi válaszokat köszönöm!

2016. nov. 18. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Mé nem ezzel kezdted! Ha a fűtési körben jól megy a gép, és le tudja adni a hőt rendesen a radiátoroknak, akkor a kazánnal nincs gond. Ha viszont használati meleg víz készítésnél készítésnél túlmelegszik, akkor az azt jelenti, hogy nem tudja a 24kW hőteljesítményt fogadni a tároló (vagy hőcserélő, ha átfolyó rendszerű) Ez pedig egyértelműen vízkövesedésre utal. A vízkő szigetelőréteget képez a hőcserélő használati víz felőli oldalán és gátolja a hőleadást. A kazán használati meleg víz készítésekor max. teljesítménnyel megy úgy hogy ha valami nem frankó azonnal túlmelegszik az előremenő. Első körben azt tudod csinálni, hogy belépsz a kazán szervizmenüjébe, és leveszed a kazán teljesítményét. Aztán ha ráérsz nekilátsz vízkőmentesíteni.
2016. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves solarGyula!


Köszönöm az ismételt választ, épp ma takarítottam ki a víztárolót - elég durva vízkő lerakódás volt rajta (10 éves készülék, most örököltük meg az előző tulajtól, aki nem hiszem valaha is foglalkozott vele). Így bevált a jóslatod, bár csak most olvastam.


A helyzet jobb lett, az újonnan feltöltött tartályban lévő vizet most normális tempóban kezdte melegíteni, és a kazánon átfolyó víz hőfoka beállt nagyon lassan 70-72°-ra, míg a beállított HMV hőfokot el nem érte a rendszer (48°). Viszont ezután ha melegebbre állítottam a HMV értékét, az átfolyó víz nem tudta átadnia hőt a víztárolóban lévő víztömegnek elég gyorsan, mivel az már így is meleg volt - gondolom én - így lassan megint 85C°-re kúszott a kazánon keresztülfolyó víz hője.. nem vártam meg, hogy túlmelegedjen.


Most ott tartunk, hogy a gázszelepnél visszavettem a gáz teljesítményét, amivel a rendszer még nem melegszik túl, míg felmelegíti a HMV-t, viszont a fűtési melegvizet olyan marha lassan melegíti fel, hogy rossz nézni..

2016. dec. 2. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor egy lépéssel előrébb vagy. Az indirekt tárolót úgy tervezik, hogy a 24kW kazánteljesítményt simán fel tudja venni 20C delta t-vel. Ez azt jelenti, hogy 50C tároló hőmérsékletnél a kazán előremenője nem nagyon lehetne 70C-nél magasabb. Azért sem jó 50C fölé tenni a tárolót, mert e fölött indul meg igazán a vízkőképződés. Ami vízkövet találtál a tárolóban, nagyrészt a belső hőcserélőről vált le amikor elért egy bizonyos vastagságot. Szerintem még pucolhatnád egy kicsit a tárolót, főleg a hőcserélőt, mert tuti van rajta egy réteg vízkő ami szigetel.
2016. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves solarGyula!


Köszönöm a segítséget, teljesen megszűnni látszik (ez) a probléma. Úgy másfél hete átmostam vízkőoldóval a HMV tartályt, elég durva ami kijött belőle. emellett a kazánhoz csatlakozó csöveket is áttakarítottam, az egyik nyakánál némi törmelék volt beszorulva.

Ötletem sincs, honnak került bele, de gyanítom az emiatt keletkezett dugulás miatt nem tudta a rendszer az átfolyó víz mennyiséget megforgatni, ez okozhatta a túlhevülést.


Azóta tökéletesen működött, egészen tegnapig; mikor is arra lettem figyelmes, hogy a tároló hőmérséklet érzékelője meggajdult, 70-90 C° skálán folyamatosan össze-vissza ugrálva olyan magas hőmérsékletet mutat, hogy a rendszer emiatt nem kezdi el melegíteni a HMV tárolóban lévő vízmennyiséget... :D


Jobb esetben a tároló hőmérséklet érzékelőjében lehet vezetékszakadás, rosszabb esetben a vezérlő panel kuka.

2016. dec. 12. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!