Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi történik, ha túlmelegszik...

Mi történik, ha túlmelegszik a Hajdú vegyestüzelésű kazán?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van egy beépített visszahűtő rendszere, és valahol víz folyik be és ki, de pontosan hogy működik ez? Mennyire kell arra figyelni, hogy ne melegedjen túl? Ez valami finom rendszer, vagy kiborít egy vödörnyi vizet?

2016. nov. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Thermosztatikus szelep ami 95 foknál kinyit, és a rákötött hálózati hideg vizet ráengedi egy csőkígyón keresztül a kazánra. Kb 5-10 fok a hiszterézise, úgyhogy egy túlhevült és megpakolt kazánt mire visszahűt elmegy pár száz liternyi víz. Ez egy biztonsági berendezés balfékség ellen, de még midig jobb ha kicsit több lesz a víz-csatorna díjad mintha egy gőzrobbanás lebontaná a házad.
2016. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az ember normálisan tüzel, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy felrobbantsa a kazánját.
2016. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg kinyitottam a zárt rendszert . Nyitott kiegyenlítő tartályt tettem így nem tud felrobbanni és ugyanúgy működik
2016. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a rendszer csak zárt rendszer esetén kötelező. Nyitott rendszernél a tágulásiba kiforralod a vizet ha gáz van. Ezért volt előírás, hogy a biztonsági (tágulási) vezetéket a kazántól elzárószerkezet nélkül direktbe be kellett kötni a nyitott tágulásiba. Viszont nem kell manapság esztelenül tüzelni hogy megtörténjen a baj. Elég egy áramszünet, vagy egy megszoruló szivattyú aztán vége a keringésnek. Kb 30 éve még 2"-os csövekkel szereltek szivattyú nélkül gravitációs rendszereket. Ma a max 28mm rézcső a kazánnál(de általános a 22-es)tele kontrákkal azt megvagyunk. Szivattyú nélkül halott a rendszer. Van egy átmeneti, szerintem vállalható megoldás is: A vegyes tüzelésűt leválasztani egy hőcserélővel a zárt fűtési rendszerről, aztán kiépíteni neki egy nyitott tágulásit.
2016. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bereczk Jénos ***** válasza:

A fűtéseket, akármennyire túl lehet komplikálni!! Ha egy fazékban vizet melegít, felmelegszik a víz és forr, ha elzárja a fazék alatt a hőforrást, hamarosan nem fog tovább forrni!!!Ha fedő van a fazékon, le kell venni a fedőt, már arra is csökken a forrás!!!!

Miért kell a fűtés tetejére "fedő"(?), valószínű azért, hogy hamarabb melegedjen, már most 5-10 perc differenciáért, aligha éri meg, hogy hamar felfűt és a csapvízzel vissza kell hűteni!!!!!!

A gázkazánoknál jött ez divatba, ugyanis ott a gázt egy keringető szivattyú növeli a nyomást és a gázszelep nyomásra nyit, ezért zárt tágulási tartály kell(?)!!! Nálam nyitott rendszer van, nagyobb tágulási tartály, több vízzel, ezzel is van szükséges nyomás, míg maga a rendszer gravitációs!!!! A gyorsabb melegedést, nem a 'TÜZELÉS' hanem a 'FŰTÉS'

biztosítja!!!!! A HŰTÉST, a szekunder ajtó nyitásával lehet biztosítani!!!

Azaz, leveszem a "FEDŐT"!!!!!!

Lehet picit bonyolultabbul?? Amikor valaki TÜZEL, a jobb égés, a nagyobb meleg érdekében sok levegőt, nagyobb primer huzatot ad, ilyenkor sok oxigén hatására több energia szabadul fel, de az oxigénnel sokkal több nitrogén is bemegy, ami felmelegszik, tehát HŰT, aztán mikor a CO2-vel ütközik FŰT, ezzel a hővel szabályozhatatlanná válik a rendszer, komoly hűtés kellene amire a csapvíz elég brutális megoldás, inkább pazarlás mint segítség!!!!!

Ha jók lennének a fűtések, nem lenne ennyi probléma, ha növelik a fűtések bonyolultságát, tudom sok felesleges dolgot lehet eladni, lehet hetente javítani, a szerelőknek is élni kell valamiből!!!!

A szomszédoknál bekötötték a gázt, a szerelők hetente jöttek némi jattért!

Éjfélkor megyek haza, mondom megnézem mi a probléma!!!Így kell rányitni a nyomáscsökkentőt!! Átverték!!!

febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!