Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem birok mar megint begyujtan...

Nem birok mar megint begyujtani a kandalloba, mar szetbas az ideg, ha etolajat ontenek a fara abbol lehet baj? Letezik hogy berobban?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Összegyűrt újságpapírra száraz fakérget raksz majd alul meggyújtod a papírt. A tetejére meg aprófát raksz és kész.
2016. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem robban be ne félj. Használt olajjal szoktam én is néha, mivel az étolaj drága. Száraz a fa? Lehet kapni úgynevezett begyújto kockát az nagyon jó
2016. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi mindig hasznalt etolajjal gyujtunk be, ha nem akar sikeredni. Ugy szoktuk, hogy papirt belemartunk az olajba, azt rakjuk alulra es a gyujtosra is locsolunk. Nem robban be.
2016. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az étolaj erősen füstöl. Ha alaposan kiszáradt gyújtóst, kerti nyesedékből származó száraz anyagot használsz, az meggyullad.
2016. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a gyújtóst ceruza vastagságúra hasogatom. Egy maréknyi belőle egyetlen lapnyi reklámújságtól meggyullad.

Vágd sokkal vékonyabbra a fa egy kicsi részét, és azt gyújtsd meg először.

2016. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, vegul sikerult, most mar jo meleg van😊
2016. nov. 18. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen nem sikerül begyújtani, akkor vagy nincs rendes gyújtósod, vagy nem tudsz tüzet rakni.


Írok még én is egy módszert, hátha nálad ez a járható út: szerezz láncfűrészelésből származó, vagyis nagy darabos fűrészport, meg egy autószerelőtől egy kanna fáradt olajat. (Vagy ha van autód, akkor olajcserekor kérd vissza a régi olajat.) Általában örülnek, hogy megszabadulnak tőle.

Az olajat öntsd egy fél literes mosogatós flakonba, ezzel könnyű adagolni.

Begyújtáskor pár lap egy újságból, erre pár marék fűrészpor, ezt kell megöntözni kissé olajjal. Erre megy az aprófa (vagy gally), erre a nagyobb fa. Az egészre lehet önteni (inkább sűrűn csepegtetni) még további olajat, hogy könnyebben belekapjon.

Az egész egy darab újságpapírtól begyullad, fél perc múlva lobogva ég a rakás.


(Semmilyen olaj nem robban, csak a benzin meg hígító meg hasonló erősen párolgó anyagok.)

2016. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyújtós kell, még ha nem csontszáraz, akkor is könnyű begyújtani, ha ezt a fázist rendesen csinálod. A gyújtókockákat sosem értettem, szerintem pofonegyszerű tüzet rakni. Ha nincs gyújtós, apróra kell hasogatni egy nagyobb hasábot, nagy kaland. Nem tudom így leírni az egészet (levegő is legyen elég a rakásban, ne fojtsd meg a kezdődő tüzet...etc.), de már úgyis írtak mások is. Ha megtanulsz tüzet rakni, nagyon nehéz körülmények, masszívan vizes fa kell ahhoz, hogy ne sikerüljön bármikor.
2016. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz büdös olajjal vacakolni vegyél egy camping gázpalackkal működő gázlámpát. Én a grillezéshez azzal szoktam meggyújtani a fát. Nem se papír se háncs. A vékonyra hasogatott fát egy perc alatt meggyújtja, akkora hőt ad le.
2016. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!