Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen anyaggal tudom bevonni...

Milyen anyaggal tudom bevonni a napelem cellát, ami rá is ragad és kellően meg is keményedik? És persze átlátszó és olcsó.

Figyelt kérdés

Vannak napelem celláim. Ezeket összekötöm és ráragasztom egy deszkára vagy egy műanyag lapra. A tetejére kellene valami, ami könnyű, olcsó, és lehetőlen nem egy különálló pl: üveg vagy plexi lap.

Valami ragasztó ami átlátszó, vagy műanyag amit rákenek és megkeményedik... Ilyesmi.


2016. nov. 18. 23:39
 1/5 elwera válasza:

Parton áruházban lehet kapni vinil áttetsző fényes öntapadós fóliát .

Van 50cm széles, meg 1 méter széles, ezekből lehet vágatni akárhány métert hosszúságban.

2016. nov. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó... lenne, ha nem lenne 2500 Ft 1 m2 és nem lenne a minimum rendelhető mennyiség 5-6 m2. Mert így ez nagyon drága.

De amúgy köszi tippet. :)

2016. nov. 19. 10:20
 3/5 anonim válasza:

Nem hinném hogy fogsz találni olyan anyagot ami olcsó is, én már régóta gondolkodom ezen.

Az üveg jöhet számításba ami viszonylag olcsó, de akkor meg ott van a nedvesség elleni szigetelés, hogy az korrekt legyen, de még ez sem biztos hogy megfelelő, ha csak a fényhasznosító oldala felől szigeteled víz ellen, elvégre a hátulja is korrodálódhat.

Laminálni szokás még ezeket, de ha jön egy jégeső, nem tudom hogy fogja átvészelni egyben a sok cella.

2016. nov. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az előző válaszoló egyébként nem a Pantonra gondolt?
2016. nov. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát eső és jégeső ellen biztos, hogy nem kell védenie. Horgászáshoz vinném magammal. De mivel annyira "biztonságos" magyarország, ezért csak akkor lenne nálam amikor én is ott vagyok. Jégesőben meg azért mégsem horgászgatok. :D
2016. nov. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!