Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fával fűtők. Ti kb. mennyiből...

Fával fűtők. Ti kb. mennyiből fűtitek ki a házat egy télen?

Figyelt kérdés
Magatok dolgozzátok fel a fát, milyen a szigetelés, hány fokot csináltok, mekkora a ház?
2016. nov. 26. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Magam vágom össze mennyezet és nyílászárók szigetelve 100nm 23 fok, vegyes kazán 150
2016. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Konyhakészen veszem, akác-tölgy, kb. 5 kaloda elég télire (1x1x1.75), 150K, 20 fok, 80 m2, szar szigetelés (még)
2016. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy megéri fával fűteni?

Itt olvasom, hogy 20 fokot csinál 80 m2-es házban 150 ezerből.

Nekem 120 m2 a házam, rendszeres a 23 fok, akkor nekem lenne 250 ezer a fa.

Lehetne tárolni, hasogatni, begyújtani, kihordani a hamut. Most évi 300 ezret fizetek a gázért, és nem csak fűtünk, hanem főzünk és a melegvizet is a kombicirkó állítja elő. Nincs hasogatás cipekedés, hideg lakás reggelente.


Szerintem.

2016. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyárfát veszek magam vágom hasítom 140 m2 Padlás szigetelve ablakcsre volt. Külső szigetelés nincs. Max 23 fok lehetne melegebb is de nem igényeljük. 150 ezer
2016. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én 160 négyzetmétert fűtök fával, 20 fok van a házban, de 250-300 ezer egy szezon, szerintem ez sok, bár korszerűtlen a ház.
2016. nov. 26. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Biztos, hogy megéri fával fűteni?"


Ahol van rá lehetőség, ott legtöbb esetben igen.


"Itt olvasom, hogy 20 fokot csinál 80 m2-es házban 150 ezerből. "


Nem jól olvastad. Az ÉN házamban csinál ennyit ennyiből.


"Nekem 120 m2 a házam, rendszeres a 23 fok, akkor nekem lenne 250 ezer a fa. "


Ha ugyanolyan mértékű lenne a szigetelésed mint az enyém. De a tiéd valószínűleg sokkal jobb, ha 200-ból ki tudod fűteni gázzal a telet 23 fokra. Így viszont fából is kevesebb kéne neked arányában, mint nekem.

Másik oldalról közelítve a dolgot, gázzal nekem is kb. ennyi volt, így valószínűleg neked is kb. 150-ből jönne ki fával a 23 fok egy télre.

2016. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

110 m2 lakás állandó 21-22 fokon, plusz 80 m2 szuterén 15 fokon. Szilikátblokk ház, nulla szigetelés.

Valamint főzés gáztűzhelyen télen-nyáron napi 2-3 fogás.

Így fogyott el az előző 12 hónapban 156 E értékű gáz és 4 m3 saját vágású fa, mindkét kazán a központi fűtésre van kötve.


Régebben próbálkoztam túlnyomó részt fafűtéssel is, hasítva vásárolt és nálam szárított keményfával, de 2 tél után beláttam, hogy nagyjából ugyanannyiba kerül, mint a gáz, és a gázzal nincs munka. És ez még az olcsó fa meg drága gáz idején volt.

Tehát én saját gyakorlati tapasztalatom alapján merem állítani, hogy jelenleg a hasítva vásárolt fa drágább, mint a gáz. A rönkben vásárolt talán egy kicsit olcsóbb, ha olyan helyen veszi az ember. Komoly puffertartály nélkül nem éri meg fával fűteni, akkor csak a plusz munka a fatüzelés hátránya.

2016. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!