Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánnal...

Öcsi1974 kérdése:

Vegyestüzelésű kazánnal fűtünk. Reggelre lehül a lakás 12-14 fokra. Attól függ kint milyen hideg van. Keresnék valamilyen kiegészitő fűtést reggelre kb 2 órás működéssel. Kb 60 nm kellne visszafűtenem legalább 20 fokra. Milyen megoldást ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Úristen, hogy a fenében??

Nekünk is vegyes tüzelésű van, de reggelre még parázs is van sokszor, de ha nincs is, akkor is 17-18-19 fok körül kelünk.

Most lepadlóztam. Valami nálatok nem oké.

2016. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
megrakod a kazánt, pont 2 óráig fűt
2016. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Mikor teszel a kazánra utoljára, s az meddig ég, hány fok van odabent?

Mert ha normálisnak tartott 22-24, akkor az érdekes, hogy 10 fokot hűl a ház. Nincs nyitva az ablak? Jobb ötletem nincs, már elnézést.

2016. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg igaz amit írsz, akkor valami irtó ócska szigetelés lehet a házon. Mindenképpen ezt kellene elsőként orvosolni, 2-3 évnyi fűtésszámlának megfelelő pénzből meg lehet oldani. Úgy is mondhatnám, hogy 3-5 év alatt visszahozza az árát, és utána pénzt termel. Ez pedig a fűtés költségének csökkenésében fog megjelenni, nem havi 50K lesz a fűtés költsége, hanem csak 15K (has-számok, de a leírt jelenség alapján véleményem szerint nem is állhatnak olyan nagyon messze a valóságtól).
2016. dec. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kiegészítő fűtésben gondolkodj, hanem inkább ruházz be egy puffertartályra. Ez reggelig mindenképpen megtartaná a normál hőmérsékletet, egy közepes pufferrel másnap estig is, egy igazán jóval meg lájtosabb időben elég lenne másnaponként begyújtani.

A pufferezésnek megvan az a hatalmas előnye, hogy komolyabb levegőelzárás nélkül tudod elégetni a tüzelőt, mégsem fűti túl a házat, és nincs is veszteség a kevés levegő miatt rendesen el nem égő, és a kéményen át távozó anyag miatt.


Abban persze egyetértek a többiekkel, hogy nem normális, ha ilyen gyorsan lehűl a lakás, tehát ez irányban is kellene keresgélned.

2016. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Este hét óra körül rakom meg utoljára a kazánt tüzifával. Kb öt órán keresztül fűt. Automata huzatszabájzó figyeli a vizhőfokot ami 50-55 fokos. A lakásban átlag 22 fok van ezen vizhőfokon. Tehát hat óra alatt hül le a lakás. A ház 8 cm vastag homlokzati szigetelőanyaggal lett becsomagolva. Akkor ez volt a legvastagabb amit lehetett venni. Igaz az ablakok régi tipusúak miket még nem tudtunk kicserélni. De nem huzatol egyiksem. A puffer tartájon gondolkoztam már csak sajnos jövő év szeptemberéig nem tudok nagyobb összeget rà áldozni. Azért szeretnék valami egyszerű dolgot.
2016. dec. 6. 17:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz később is rakni a kazánra?

Még egy szigeteletlen lakásnak is jobban kellene tartania a meleget.

2016. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok az ismeretlen tényező, de tény, ekkora visszahűlést nem nagyon hallani. Én mondjuk este 10 körül még megpakolom, reggel hatkor kelek és még mindig 21 fok van, kint pedig mostanság -9.


Ha Te is raknál még rá este, akkor nyernél pár órát, ez hozzállás kérdése, nekem ez kb 10 perc. A másik, ami biztosan nem jó az az elmenő hőmérséklet. 50-55 fok csak kátrányolásra jó, fűtésre kevésbé. Próbáld meg elérni a 65-70 fokos előremenőt legalább. Aztán kérdés még, hogy milyen teljeítményű a kazán és azzal hány légköbmétert fűtesz. Gravis, vagy keringetős a rendszer? Ha keringetős és relatív alacsony a kémény, akkor inkább hűtöd a lakást, nem fűtöd. Kialszik a tűz, a kményen visszajön a hideg, lehűti a rendszert és a hideg vizet keringeted. Reggel nem hidegebb a radiátor a szobánál? Még magas kéménynél is van ilyen hatás (az enyém 8 méter), alacsonyabbnál csak hatványozódik.Lehet, ha ezeket leírnád akkor lehet meglenne a megoldás.

2016. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hidegebb a radiátor mint a lakás. Meg próbálom magasabb vizhőfokkal. Keringetett rendszer van plusz állítható hány fokos viznél kapcsoljon ki a keringtetés. Bár a gravitáció miatt egyébként is átfordul a viz.
2016. dec. 8. 07:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 3 dolgot kellene megcsinálnod javaslatom szerint.

1. Pakold meg a kazánt este még egyszer olyan későn, amilyen későn erre lehetőséged van. Az este 7 nagyon karcsú, puffer nélkül nincs az a kazán, ami fával közel 12 órán át tartja a parazsat. Próbáld meg még megrakni este 10 körül.

2. Emeld meg az előremenőt legalább 65-70 fokra.

3. Ha szabályozni tudod a keringetést, akkor állítsd be űgy, hogy kb 25 fokos előremenőnél álljon le a keringetés.


Szerintem, ha ezt megpróbálod, akkor rendben lesz. Ha nem, akkor tovább lehet gondolni.

2016. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!