Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell a sparheltet...

Hogyan kell a sparheltet begyújtani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kaptuk, reggel óta szenvedek vele....

Az a fajta, ahol van alul egy fiók, ez a hamuzó, felette a tűztér, mellette a sütő.

Papír, gyújtós meg van. Kályhába simán begyújtok, de.itt valamiért nem indul el rendesen. Nem lesz parázs alatta.

Van ennek valami trükkje? Száraz a fa, ezzel nincs gond.

Már sík ideg vagyok.

Köszönöm, ha segítesz!


2016. dec. 9. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kémény? Huzat? Ellenörizve?
2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, 1 hónapja takarítva. A kandalló tökéletesen működik, de ez nem akar.
2016. dec. 9. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 újságlapot összegyűrsz, rárakod a rácsra. Tetejére vékony, száraz gyújtós, erre sátorszerűen ráraksz vastagabb (1-2 cm) száraz gyújtóst. Meggyújtod az újságpapírt. Ahogy komolyabba fellobban, elvileg be kéne indulnia a huzatnak. Amikor a vastagabb gyújtós már rendesen ég, tehetsz rá szaraz fát...
2016. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szokott rajta lenni valahol, vagy az oldalán, vagy az ajtaján egy kis fül, amit begyújtáskor ki kell nyitni.

Attól kap huzatot.

Lehet, hogy neked el van zárva.

2016. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, megtaláltam. Mióta elfordítottam a kart ég! Köszönöm!
2016. dec. 9. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! Örülök! :)

Amikor alaposan át van melegedve a sparhelt és már nem szándékozol rátenni, akkor el kell zárni és akkor kevésbé hűl ki, mert nem szellőzteti a kémény.

Csak legközelebbi begyújtásnál ne felejtsd el kinyitni!:)

2016. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Nem láttam még ilyet, mármint sparheltet. De már forró, a teát azon főztem. Tényleg köszi!
2016. dec. 9. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!