Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtéshez értők, adnátok tanácsot?

Fűtéshez értők, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Új házunk vegyes, vastag falazatú.A szobákba lecseréltük az ablakokat, új fa nyílászárókra, központi fűtésünk van kondenzációs kazánnal (megfelelő teljesítménnyel elvileg, szerelő mondta). Hiába fűtünk, még se melegszik fel a szoba. Fázom ide bent. Most kiderült pár napja, hogy az ablaknál még nem volt leszigetelve jól valami, azt a férjem kora du javította. Felvettem a fűtést 4 órakkor 20ról 22 fokra, de még mindig csak 18 fok körül van idebent, pedig folyamatosan megy a gáz, pörög a gázóra. Mi lehet gond?

Ennyi idő kéne mire felfűtűnk egy szobát? Viszonylag nagy szoba, de folyamatosan hideget érzek. A lányom szobája kisebb, de ott is hűvösebb van, hiába fűtünk fixen 20-on vagy magasabban. Most a szigetelés talán segít, de el vagyok keseredve...A bejárati ajtónk az egyetlen gyenge pont a házban, azt tavasszal azonnal cseréljük, ott tudom hogy szökik a meleg, de a szobákban lehet ettől függöen fixen csak 18 fok? vagy ezért nem tud az egész ház felmelegedni? Van egy vendégszobánk, ott jó egyedül a klíma, ott van a termosztát általában, az gyorsabban felfűtődik, épp ezért kihoztuk egy hűvösebb helyiségbe, most is 4 órahosszája egyfolytában megy a gáz, de fázom :( Mi lehet a gond?

Bocsánat ha zagyvaság kicsit, de rengeteg pénzt beleőltünk, és nemtudom miért nem működik jól a rendszer, arról nem is beszélve hogy kidobott pénznek érzem a gázszámlát, aminek kevesebbnek kéne lennie, de így nem lesz az...Lehet 25 fokon kéne felfűteni több napig a lakást, hogy átmelegedjenek a falak?


2016. dec. 20. 19:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Előremenő víz milyen hőmérsékletű?
2016. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1,5 bar nyomáson van a kazán, és ha arra gondolsz, hogy mit ír ki maga a kazán, az 45,7 c ...De most már felvettem 25 fokra, csak a gázóra meg szinte ezerrel pörög :(
2016. dec. 20. 19:27
 3/24 anonim ***** válasza:
A fűtési jelleggörbén kell állítani. Vegyétek elő a kazán használati utasítását, abban benne van, hogyan és hol kell. Lényeg, hogy engedje magasabb hőmérsékletre fűteni a vizet.
2016. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Előremenőnek a 45,7C° nagyon kevés, ha radiátoros a fűtés!

Legalább 70-re fel kellene tenni!

2016. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A kazán hivatalos forgalmazójától jött ki egy ember, az állította be...Elvileg 50 fölé nem is szabad menni, nem? A radiátor teteje meleg, az alja felé haladva már egyre csak langyosabb, végül szinte már alig alig érezni meleget...
2016. dec. 20. 19:39
 6/24 A kérdező kommentje:
70? de akkor nem úgy van, hogy már nem kondenzációs tartományba van?
2016. dec. 20. 19:40
 7/24 ede1219 ***** válasza:
52%

"A radiátor teteje meleg, az alja felé haladva már egyre csak langyosabb, végül szinte már alig alig érezni meleget..."


Levegős a rendszer, le kell légteleníteni.

2016. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
le van, most is megpróbáltuk, de elvileg nem ez a gond.
2016. dec. 20. 19:45
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Radiátorokkal nem fogod tudni normálisan kifűteni a házat kondenzációs tartományon belül.Részemről inkább ne kondenzáljon, de legyen meleg.
2016. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Itt most azt írta a könyve, hogy 60-ig fel lehet kapcsolni, és ha akkor se jó a hőérzet, még fölé is...Most 45ről felvettük 55-re érezhetően melegebb a radiátor...Én is úgy vagyok vele, ha már fizetek magasabb fűtésszámlát legyen legalább 20-21 fok idebent. Holnap azért felhívjuk a szerelőt, mert ő állíttoa be, majdnem másfél hónapja így kell élnünk...Kár volt benn megbízni, és kísérletezgetni. Köszi mindenkinek.
2016. dec. 20. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!