Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olyanok válaszát várom, akik...

Olyanok válaszát várom, akik nagyon hárklisak a cipőlevétel szempontjából. Mit szólnátok az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy a sógoromék betegesen komolyan veszik, hogy hozzájuk nem szabad utcai cipővel belépni, és náluk lesz idén karácsonyi vacsora. Én meg akkor érzem jól magam, hogy ha már ki vagyok öltözve, cipőt is húzok (tudom, egyesek szerint ez gáz, de ez van). A lényeg, hogy vinnék egy váltócipőt, nyilván letakarított talppal, de mivel világos bőrtalpú, egyszerűen nem tudom úgy megtisztítani, hogy ne látszódjon rajta az utcai viselet nyoma. Szóval azoktól kérdezném, akik szintén nagyon hárklisak erre, hogy mit szólnátok abban a helyzetben, ha a vendégetek azt mondaná, hogy hozott váltócipőt? Megnéznétek a talpát? Vagy ha egyéb helyzetben meglátjátok és koszosnak tűnik, akkor beszólnátok? Tudom, ezt a sógorral kellene megbeszélni, de amúgy meg nem vagyunk velük túl jó viszonyban, amennyire lehet, kerülném a kontaktust :(
2016. dec. 21. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez korrekt megoldás lenne, a letisztított cipö ellen nem szólhat semmit. Azt nem várhatja el, hogy új cipöt vegyél ezért, tehát a kisebb karcolások, stb. belefér.


Abban meg nagyon is igazad van, hogy ha valaki elegánsan felöltözik, akkor abba a ruhához illö cipö is beletartozik, harisnyában, vagy papucsban nem illik lenni.

2016. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

HÁKLISAK

Nem szólnék be. Ha ilyen HÁKLIS lennék, akkor biztos rásandítanék a cipődre. Ha nem potyog le róla a sár, akkor nem szólnék, hacsak nem lenne ott a nyoma a hófehér szőnyegemen. Látványosan cserélj cipőt, tegyél egy normális megjegyzést, hogy alaposan lepucoltad a cipőd talpát.

Mivel van 2 kisgyerekem, meg egy kinti-benti kutyám, így fehér szőnyegem sincs, szóval tőlem aztán trappolhatnál a pucolt cipődben. :)

Ha meg nem vagytok jó viszonyban, úgyis beléd köt.

Kitartás! :)

2016. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocs, tényleg háklis... :D Köszi :)

Szóval a bajom igazából az, hogy tulajdonképpen nem látszik rajta, hogy letakarítottam, mert nem csak karcos, hanem azért jól megszürkült a bőr :(

2016. dec. 21. 21:21
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Sógorral kapcsolat megszakít. Ha nem lát szívesen abban, amiben vagyok, hát akkor menjen a ......!
2016. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
41%
Egy lehetoseg. Vegyel fel ilyen belebujos mamuszt. Fazik a labad. :)
2016. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, hát a sógorhoz csak azért megyünk, mert ott lesz a családi karácsonyi vacsora a férjem oldaláról :/ a bebújós mamusszal meg ugyanott vagyok, hogy bénán fest a szép ruhával... sajnos én akkor érzem jól magam kiöltözve, ha normális cipő van rajtam.
2016. dec. 21. 23:31
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Vigyél magaddal egy fertőtlenítős kendőt és ott töröld át a talpát, hogy lássák.
2016. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez a cipőlevétel nálunk is téma. Én úgy nőttem fel, hogy a házban max az előszobában voltunk utcai cipőben. Feleségem nagyszüleinél a hálószobába is bemennek vele. Engem ez ott nem zavar, de a saját házunkban sem szeretném, ha behordanák az utcai koszt. Igazából köztes megoldás született: mi nem járunk be, a vendégeknek van szobapapucs (nagyrészt ők sem cipőben járnak otthon), az idősek meg bejönnek cipőben. Mivel idősek, nekik macerás levenni a lábbelit, a cipőre húzható papucsban nehezebb lépnijük, nem várhatjuk el tőlük. Havi 1 alkalommal ennek bele kell férnie. :) A sógorod sem kellene ezt ennyire komolyan vennie.
2016. dec. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Ami kimaradt: a nappaliban és az étkezőben szerintem fel lehet szedni a szőnyeget, 1 sepréssel és felmosással tiszta is (max 10 perc). A többi a hálószobába meg gondolom nem járnak a vendégek.
2016. dec. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Jó ötlet.

Annyira még figyelj, hogy a tűsarok és a parketta nem barátok.

2016. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!