Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » LED égő vásárlása? Hagyományos...

LED égő vásárlása? Hagyományos 100W-os Tungram helyett.

Figyelt kérdés
Hol tudnék olyan fényerejű LED égőt venni aminek akkora az LM értéke mint a hagyományos jó öreg 100W-os izzónak? A másik gondom hogy a színe is lehetőleg legyen olyan a 3000K nekem egyáltalán nem olyan színű mint a hagyományos jó öreg izzónak. Vettem egy 8W-os Extolt 990ért 4390 helyett de nem olyan mint vártam még ennyit sem ért meg szerintem, 3000K az nekem még elég hideg. 640LM mint később megtudtam az sem elég. :( Valaki valami ötlet, lehetőleg ne legyen 1-2-3 ezernél drágább/izzó.

2016. dec. 22. 10:39
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:

A Nap fénye fehér de tényleg belenézve sárgának tűnik körülötte. Amúgy fehér és minden hullámhosszon világít de jó mondjuk ez mellékes. Nézd meg olyan boltokban ahol van próbapad a színüket és vegyél enyhén vagy neked megfelelően sárgás fényűt, napfény fehéret úgyse kapsz csak elképesztő áron mert stúdió cuccokba vannak. Ha nagyon fehéret veszel az sem tiszta fehér és még kékes is lehet, hidegnek tűnhet de nem a napfényhez képest hanem amit megszoktunk beltéri világításoknál ahhoz képest.


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azért elég drágák ezek az égők, remélem ha kiforrottabb lesz akkor kevesebbet kérnek majd érte jó lenne ha legalább megközelítené a hagyományosat, akkor tényleg 100%-os verseny lenne a kettő között, Januárban megveszem remélem lesznek szezon végi vagy valamilyen akciók ez ügyben. Köszönöm a válaszokat! Nekem is a fő vesszőparipám az energiahatékonyság ,főleg a az árammal. Talán a legnagyszerűbb energia forrás, és talán a legsokoldalubb.
2016. dec. 22. 18:31
 13/14 anonim ***** válasza:

100W-ost mindenképp megéri LED-re cserélni.

Ha pesti vagy, akkor IKEA. Ott tudsz venni, mi vettünk 1800 lm-est, az mondjuk jó nagy, nem fér be minden lámpába, de brutális fénye van. Van ugyanolyan nagyfejűben 1000 lm-es is 3000 Ft-ért, a brutál pedig 4500 Ft

2016. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Januárban megveszem remélem lesznek szezon végi vagy valamilyen akciók ez ügyben."


A világítási szezon nem decemberben ér véget, és januárban nem akciózzák le a ledeket.

A világítási szezon a tavaszi óra-átállítással ér véget. Attól kezdve kell sokkal kevesebbet világítani este.

2016. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!