Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Korszerűtlen a fűtésrendszerem?

Korszerűtlen a fűtésrendszerem?

Figyelt kérdés
Szokásos vastag colos csövek, romantik lapradiátorokkal szerelt fűtésrendszerem van, gázkazánnal, vegyestüzelésű kazán nincs, a ház 1993-1994 körül épült. Azért emelem ki, hogy nincs vegyestüzelésű kazán, mert akkor érteném, hogy colos csövek vannak a gravitációs megoldás miatt, viszont a gázkazánnál van egy keringtető szivattyú, így még a gravitációból származó előny se használható ki, + 70 fokon kell járatni a kazánt. Viszont jártam egy 92 körüli építésű házban, s ott már jóval vékonyabb csövek voltak, nem korszerűsítettek. Akkor mégis mi lehet az oka, hogy nálam ilyen magoldást alkalmaztak? Nem értem.
2016. dec. 25. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen cső esett le a teherautóról.
2016. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tévedsz mert a vegyeskazánhoz se szükséges a vastagcső. Nekem sem az van hisz a vegyeshez is lehet keringetőt rakni.
2016. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Abból építkeztek, amit kaptak. Ma már el sem tudjuk képzelni, milyen közelharc folyt az építőanyagokért.
2016. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg inkább az lenne a kérdés hogy jól működik a fűtésed? Mert ha jó akkor mindegy.
2016. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jól működik azzal nincsen gond, csak minek ezek a vastag csövek, ha úgyis van keringető szivattyú, ezt nem értem.
2016. dec. 26. 12:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, persze megkérdezhetném azt is, aki csinálta, de máshol is láttam ilyen megoldást, csak valahogy mégsem értem, aztán lehet, hogy azért tervezték így, mondván lesz egy vegyes tüzelésű kazán is, mert ott tényleg ki lehetne használni ezt a megoldást. S hiába nagy a víztömeg nagyon hamar kihűlnek a radiátorok, s 70-75 fok alatt nem igen melegszenek.Olyan logikátlan.
2016. dec. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!