Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell szénnel tüzelni?

Hogyan kell szénnel tüzelni?

Figyelt kérdés
Mindig csak úgy szoktam hogy alulra teszek 1-2 vödör szenet és fölé teszem a fát,de ezután már csak fát pakolok rá.Lehet rá szenet is pakolni?Az nem fojtja le a tüzet vagy lehet egyáltalán az égő fára szenet lapátolni?
2017. jan. 4. 17:36
 1/5 ede1219 ***** válasza:
100%
Alulra fa, és amikor "beindult " a fa, akkor lehet rá szenet rakni, a huzatot ki kell tapasztalni, hogy mennyi kell a szénnek. Kicsit lefojtja, amikor ráteszel /keveset/, aztán ha átizzik a szén, akkor lehet többet is pakolni rá, de ha van száraz tüzifád, akkor azzal olcsóbban jössz ki.
2017. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy melyik az olcsóbb,a szén fűtőértéke 27 az akácé meg ha száraz 17.Akác ára 3800(hasogatott) széné meg 5000/q és akkor úgy jön ki hogy a szén olcsóbb
2017. jan. 4. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy tűzzel égő fára lehet szenet pakolni,de csak úgy,hogy ne teljesen takarja le a fa tüzét,hogy tudjon. a levegő alulról felfelé átjárni.
2017. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
az oké, hogy ekkora a fűtőértéke, de az egy más tészta, hogy a kazánod melyiket használja ki jobban. Arrol nem is beszélve, hogy a környezetet is terheled a széntüzeléssel, sokkal jobban mint a fával.
2017. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bereczk Jénos ***** válasza:

A kérdés, hogyan kell tüzelni, már gyanús, ha meleget akar? A szén és a fa elégetése csak külön-külön érne valamit, az egyiket fatüzelésű kazánban a másikat szenes kazánban, de ha csak eltüzeli bármelyiket, az csak pazarlás!!

Melyik olcsóbb, ez örök vita marad, mert mindkettőnek a CO az energiája, ha onnan kezdjük mi mennyibe kerül, akkor a fa kivágását, aprítását, tárolását

is bele kell számolni, míg a szenet akár leborítva az udvarra használhatjuk, akár hó alól is, akkor nem kell vízzel locsolni!!!

Rárakás? Az ajtók nyitogatásával, csak hűtjük a kazánt, minden gyulladás füsttel kezdődik, a kéményen annyi meleg megy ki, hogy egy nap alatt két napi tüzelőd fogy és még örülj ha nem robban fel, vagy nem ég le a ház, a környezetszennyezést nem is említem!!!!

Többször leírtam mi a FŰTÉS, fánál még bonyolultabb, senkinek sem ajánlom, hisz a fa állandó felügyeletet igényel, és több szakértelmet!!!!!

márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!