Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd kerítésének renoválása?

Szomszéd kerítésének renoválása?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Bővebben? Melyik szomszéd,melyik kerítés,milyen kerítés,beton vagy tán drótfonat??



De ezek nélkül a válaszom egy sima nem.

2017. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szomszédnak nagyon rossz állapotban van a kerítése, és a kutyáim át tudnak menni. Mivel haszonállatai vannak ezért elég kényes. De hogy a saját udvaromban nem tudom nyugodtan kiengedni a kutyáimat, felháborító. Már rengeteg helyen "foltozgattam" a kerítését. A csirkéi állandóan át jönnek, én meg a kutyákat barmolom le, amikor meg akarják fogni őket. Arra volnék kíváncsi, hogy hivatalosan fel lehet-e szólítani/kötelezni hogy megjavítsa. Bocsi hogy nem írtam bővebben a kérdésem.
2017. jan. 6. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:

A kerítés hol van? a telekhatáron PONTOSAN? vagy az ő oldalán? Ezt GPS-es földméréssel lehet kiméretni, az önkormányzatnál kell igényelni ezt (30.000 ft körül van).

Ha nála van a kerítés, akkor nem köteles arról gondoskodni, hogy a TE kutyád ne menjen át. Az, hogy a tyúkjai átmennek hozzád, hát igen, az viszont az ő sara.. szólnék 1-2x, aztán max. jóllaknék egy kis húslevessel :D

2017. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki milyen kerítést épít, vagy azt ilyen állapotban tartja a saját döntése (az építési szabályok keretein belül, természetesen)


neked annyi kötelességed van állattartóként, hogy megakadályozd a kutyádat abban, hogy átmenjen a szomszédba. Ha átmegy és kárt csinál, azért te felelsz.


Tehát:

ha a kerítés nem elég jó, építhetsz egy sajátot a telkeden, tarthatod a kutyát kennelben, stb...


A szomszédot viszont nem kötelezheted, hogy "kutyabiztossá" tegye a kerítését.

2017. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De csirkebiztossá kell tennie!!! Az sincs meg!

Beszélni lehet a szomszéddal?

2017. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hiába beszélek vele mert hanyag, alkoholista, igénytelen... a kerítés az ő házfalától számítva, 50 cm-re van az udvarom felé, tehát az övé.
2017. jan. 6. 20:17
 7/10 A kérdező kommentje:
De ha valamiféle eljárás lenne ha a kutyáim kárt okoznának, akkor hivatkozhatnék arra hogy nem "boztonságos" a kerítése? Ne legyen ilyen csak azért kérdem mert nem tudom őrizni a kutyáimat éjjel-nappal...
2017. jan. 6. 20:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Boxba meg mem fogom tartani őket mikor ilyen hatalmas az udvar... gondolj már bele kicsit... a saját udvaromban Én legyek korlátozva?? Azért durva ez a felfogás...
2017. jan. 6. 20:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Leírtuk neked, hogy mi a jogszabály.

Ha nem tetszik, akkor is ez van. te felelsz a kutyádért, és a szomszéd kerítését is neked kell megcsinálnod, ha ő nem tudja/akarja.

Ez van.


Nem kötelező kutyát tartani, így ha azt teszed, vállalod annak a terheit.

2017. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon elkanyarodtunk a témától....

"Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!"

2017. jan. 7. 14:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!