Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hüvös a radiátor alja. Mitől...

Hüvös a radiátor alja. Mitől lehet az, hogy minden radiátor rendesen működik, mindegyik légtelenítve, mégis egy helységben két radiátor alja nem forró? Felső részük, teljes szélességében forró.

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem volt elég meleg víz ami megtelíti a rendszert, az hogy alól hideg az természtes hisz a visszakeringetésnél a hideg víz lentről indúl meg, oda gyüllik, lehet tovább kéne keringetni vagy megemelni a hőfokot a kazánnál, ez egy tipp majd lesznek nálam okosabbak is, nekem nincs kazánom csak belegondoltam. Na persze a levegő is szóba jöhet, biztos 110% hogy nincs benne? Ennyit tudtam mondani.
2017. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hany fokra van allitva a viz? Mekkora a nyomas?


Nalam peldaul a viznyomas folyamatosan leesik, ezert heti szinten kell engedjek hozza egy kicsit. Ha nem eleg nagy a viznyomas, akkor legteleniteni se lehet rendesen.

2017. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amelyik radiátornak csak a teteje,vagy fele melegszik,abban a víz nem fordul meg.Fő oka levegő lehet bent .

Elzárni a dolgozó radiátorokat,csak erre a 2 re irányitani a víz áramlását .Ha automata légtelenitők vannak,akkor ez meg szok oldódni,de víz nyomást figyelni.A levegő távozásakor a nyomás is eshet .Ha ez az út nem járható,akkor a radiátoroknál kell légteleniteni .A radiátorok hátulján is van légtelenitő szelep,de itt vigyázni kell ,mert a víz is távozik .

Nem tudom mennyire vagy felkészülve ide való szerszámokkal ,nem is részletezném.

Ha kezdenek fűteni a radiátorok,ez úgy is lehet szinte mindjárt érezni,ha megfogom a radiátorhoz vezető csövet,és az alsó elvezetőt.A felső forrósodik,az alsó először még hidegebbnek tünik,majd kezd langyosodni.

Majd fokozatosan mindegyik radiátort inditani.

Sokszor történik meg az az eset,hogy minden radiátort tökre kinyítanak .A víznek meg van olyan jó tulajdonsága,hogy hogy mindig a rövidebb utat választja .

Miért menjek el a végpontra,ha előbb is megfordulhatok ?

Ezért a kazántól a legtávoliakat kell kinyitni,aztán ennek megfelelően a többit .

2017. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Minden radiátor lelégtelenítve, kézzel nem autómata. Nyomás légtelenítés után, vissza állítva. Felső szinten minden ok, ez a kettő középső szinten van, garázs szinten minden ok. Ezen a szinten minden más radiátor megfelelelően működik.
2017. jan. 8. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!