Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központifűtést (családi...

Központifűtést (családi házban) hogy kell rendesen légteleníteni?

Figyelt kérdés

kinyitottam a szelepeket a radiátorokon, hallottam ahogy kiment a levegő a radiátorokból,majd visszazártm a aszelepeket.

de állítólag még mindig levegős.

Akkor lehet nem jól légtelenítek.Hogy kell akkor helyesen légteleníteni a rendszert?

Ugyanis az van hogy hamar elmegy a kiegyenlítő tartályból a víz ami az emeleten van(és így mindig után kell töltögetnem kannával),továbbá probléma hogy több radiátor is (a felső szinten) csak félig meleg.

Alsó szinten nincs ilyen gond.


kérlek titeket pontról pontra részletesen írjátok le!

Eddig édesapám csinálta de máre lerobbant és most minden az én nyakamba zúdult és nincs senki más aki segítene így nekem kell megoldani de egyedül nem boldogulok.

A vizszerelő meg nem jön pedig már sokszor hívtam.


2011. nov. 23. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel a víz levegőt nyel el, melegedés hatására kilöki magából, ezért a teljes légtelenítés nem egyszeri dolog! De egyszerű! Mindig a legfelső rad. felett kell légteleníteni, közben figyelni hogy a kiegy.tart.-ból ne ürüljön ki a víz, mert ismét levegőt szív be a rendszer!
2011. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"probléma hogy több radiátor is (a felső szinten) csak félig meleg. "


Próbáld meg ez alapján megoldani. A kérdésben van más link is. Szerintem segíteni fog.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__2395701_f..

2011. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!