Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik Hajdu villanybojler?

Melyik Hajdu villanybojler?

Figyelt kérdés

Új villanybojlert kell vennünk, Hajdu-ban gondolkodunk (javítási költségek). Ezeket a modelleket találtam 120 l méretben:

Az első és a második közötti árkülönbség jelentős minőségkülönbséget takar?

Igaz, hogy a drágábbnak jobb a hőszigetelése (tehát kevesebbet fogyaszt), és tovább tart (hoszabb garancia!)? vagy csak szebb a burkolata?,-) A fekvő változat miért drágább.?


Z-120 EK-1 kb 60e Ft.

Aquastic AQ 120 kb 40e Ft.

és ZV-120 kb 80e Ft. (fekvő)


A hőszigetelés tűnik fontosnak, de pont erről nem találtam adatokat az neten.


A fentieket innen vettem: [link]


(Nincs bojleres tapasztalatunk, gázról kell sajnos villanyra váltanunk a használati melegvíznél, és nem tudjuk, hányan, hogyan fogják használni, mert kiadott a lakást ahol 1, de akár 4 ember is lakhat. A vezérelt áram kérdését nem itt szeretném tárgyalni. )



2017. jan. 10. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a nyáron "lakás-korszerűsítettem"...az én választásom az ariston velis volt.

Azt is nézd meg.

Mo.-n a Megatherm-nél a legolcsóbb.

2017. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van energia cimkéjük, azt nézd, mivel 120L mindegyik így elég jól összehasonlítható, hogy egyik C a másik D-s. Így a C-nek jobb a hőszigetelése.
2017. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: "az én választásom az ariston velis volt."

jó, jó, de miért? mi az, amiben jobb pl. a Hajdu-nál?

Tudsz arról valamit, hogy a szerelés-alkatrész mennyi?

2017. jan. 10. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem 1 vagyok de. Energia szempontból D,

Viszont univerzálisan felszerelhető, és valami kéttartályos rendszere van, amivel csökkenti a felfűtési időt. Valószínűsítem, hogy több vízfelhasználásnál ez szerencsésebb, de erről 1 tudna mondani valamit. hajdúhoz sztem olcsóbb az alkatrész, és szinte bárhol beszerezhető.

2017. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja: [link]
2017. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok...

Aki a víz+ csatorna cserét csinálta,az mondta,hogy gondolkodjak rajta...

Ez egy téglablokkos társasházi lakás,140X140(!) fürdővel,ahol

1- nem kaptam vezérelt áramot,így az elektronika valamelyest segít spórolni...

2- ekkora fürdőbe(tusoló fülke lett) nem nagyon volt hova hengerest tenni.

Az egész okt. elején lett kész,friss az "élmény",eddig nem nőtt jelentősen az áram fogyasztás,viszont V4-s átfolyós gáz~vízmelegítőn "nőttem fel",-na az után megváltás állandó vízhőmérsékleten tusolni.

2017. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi!

"1- nem kaptam vezérelt áramot,így az elektronika valamelyest segít spórolni... "

Erre én a programozható dugalj avagy "Digitalis idökapcsolo"(Árgép) nevű kütyüt találtam ki (tanulóprogram tipikusan ebben nincs - de ha 2017-ben akarok élni, WiFis Okoskonnektort is vehetek...!,-)


"V4-s átfolyós gáz~vízmelegítőn "nőttem fel",-na az után megváltás állandó vízhőmérsékleten tusolni"

én is innen indulok, már nagyon várom...! :-)



#4: a kéttartályos, gyorsanfűthető rendszer engem is elgondolkoztatott! Nálam most az egyszerű-olcsó karbantartás/javítás felé billen a mérleg.


Találtam szigetelésinformációt: a Hajdu katalógusban "szintentartási energiát" adnak meg, ami nyilván a vízhűlésből adód veszteség (de hány fokon?). Z 120 EK-1 -nál napi 1.5 kWh áll, ami tudtommal úgy 30Ft/nap vagyis egy ezres évente - kibírható:-)

2017. jan. 11. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!