Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha megveszek egy lakást, ott...

Ha megveszek egy lakást, ott tarthatok állatot, vagy megtilthatják?

Figyelt kérdés
Ha feltesszük, hogy nem zajos, zűrös állatról van szó, mondjuk 2 megnevelt szobamacskáról. És nem bérlem, hanem megveszem a lakást.
2017. jan. 10. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Saját lakás? Igen! Más egyéb állatok tartásához, már az önkormányzat engedélye kell! Pl ahol lakom én nem tarthatnék malacokat, de a kertvégi utcában igen! Övezetekre van felosztva a lakhelyem.Bocsi hosszúra sikeredtem!
2017. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskát? Miért ne tarthatnál a saját lakásodban?
2017. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Társasházi lakás? Csak abban az esetben szólhatnak érte hivatalos személynek,hogyha nincsenek rendesen tartva..(például az alom az maga az egész ház,és emiatt esetleg átható bűz áradna tőletek a folyósóra stb.)

Viszont 2 megnevelt szobamacskáért nem szólhatnak,amennyiben tényleg semmi probléma velük,hiszen a saját házad,ha akarnál hüllőt,halat,teknőst,kutyát akármit tarthatnál.

2017. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, társasházi lakás. És #1: Most nem a disznókról van szó, hiszen azt értelemszerűen egy lakásban (nem pedig kertes házban vagy farmon) értelmetlen lenne tartani, és szerintem kivitelezhetetlen is.


És köszönöm, akkor kicsit megnyugodtam, mert őszintén szólva nem értek a társas házakhoz.

2017. jan. 10. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg a társasház házirendjében lehet valami ellene, de nem valószínű.
2017. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
ahol anno albiba laktam ott macskát lehetett viszont a házirend kutyát már nem engedett. A macskát gond nélkül simán, házirendbe azt nem igazán szokták tiltani
2017. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
A mi társasházunkban lakásonkét egy macskát vagy egy kistestű kutyát lehet tartani a házirend szerint. Kérdezd meg a közös képviselőt, mi van a házirendben.
2017. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Ebben a közös képviselő tud segíteni. Ha kitér erre az alapító okirat, akkor lehetnek gondjaitok.
2017. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. jan. 10. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen igen. A legújabb szabályok szerint a társasház (sem a lakóközösség, sem a közös képviselő) nem tilthatja meg a háziállatok tartását. Arra persze figyelj, hogy senkit se zavarjanak feleslegesen.
2017. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!