Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden radiátor szelep balra...

Minden radiátor szelep balra nyit és jobbra zár? Sajnos egyik oldalon sem kielégítő a hőfok. Merre kell tekernem, ha melegebbet szeretnék?

Figyelt kérdés

2017. jan. 10. 21:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha szemben állok a radiátorral, és így a szelep az én jobb oldalamra esik, akkor is balra kell tekernem, ha nagyobb hőfokot szeretnék elérni? Az a baj, hogy minden fűtőtest máshogy van a lakásban, és ráadásul ez az 1 volt közepesre állítva.

Köszönöm a segítséget.

2017. jan. 10. 22:01
 2/11 anonim ***** válasza:
igen,de nem biztos hogy ez a gond .Hiába nyitod ki jobban,ha alacsony fűtő víz hőmérséklete,vagy netán levegős lett a rendszer.
2017. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hűha, arra nem is gondoltam. De nőként én azt meg tudom oldani egyedül is vajon? Hallottam a légtelenítésről, de 3 éve volt karbantartva sajnos.
2017. jan. 10. 22:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt könnyű kideríteni mert ha rossz irányba tekered hodeg lesz a radiátor igy egyértelmű hogy a másik irányba kell tekerni.
2017. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyszerű, mert mit sem változott a hőmérséklet. Azért is kérdeztem, hogy merre kell szabályosan tekerni, de az alja mindenhogy jéghideg. Mire meg teljesen kihűl, és kiderül mi a jó irány, addigra éjjel lesz, és nem akarok megfagyni :D
2017. jan. 10. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy ha van légtelenítő a radiátoron akkor azt a rövid oldalon felfele keresd. Apró csavar csavarhúzóval tekersz rajta kifele ha víz jön nem levegős és betekerheted. Ha szuszog levegős engedd ki ha már víz jön hajtsd be és ismételd meg később hátha maradt még benne levegő. Egy óra múlva ismét levegőztess persze ha van még benne.
2017. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezt megpróbálom mindenképpen. ( Remélem nem szúrok el semmit)
2017. jan. 10. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
A csapot balra tekerd arra nyit. A radiátor alja álltalában hideg most is az nálam is
2017. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A radiátor alja a többi helységben meleg, csak itt nem. Azért nem értem. Elvileg ez így rendben van?
2017. jan. 10. 22:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha a csap itt nem volt kinyitva teljesen akkor kevesebb meleg víz jutott oda az alja ezért hülhetett ki jobban mint a többiben . A hidegvíz lefele megy.
2017. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!