Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell légteleníteni a...

Hogyan kell légteleníteni a rendszert?

Figyelt kérdés
vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk.A radiátor teteje meleg és lefelé haladva a közepétől egyre hidegebb. Arra gondoltam hogy légteleníteni kellene talán. Fenn a padláson van a tartály mivel ez egy nyitott rendszer.
2017. jan. 11. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A radiátorok ilyenek fentről lefele egyre hidegebbek . Nálunk is. Gondolom most tünt fel hogy ilyen hideg van.
2017. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fordított esetben, ha fent hideg, lent melegebb, akkor levegős. A levegő könnyebb a víznél. Igaz?

A tied jól működik.

2017. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És egyébként a nyitott rendszer kidolgozza magából ha mégis jut bele valahogy
2017. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínű túl lassan fordul a viz. Nem ártana keringtetőt majd beszereltetni .Ha nincs keringtető,akkor csak a vastag csövekkel müködik megfelelően .
2017. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

tehát akkor az normális h felül 60 fokos,alul meg tök hideg? Amúgy van keringető szivattyú beszerelve.


Köszönöm az eddigi válaszokat

2017. jan. 11. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer már írtam de mos kikeltem az ágyból és megnéztem. Nyitott rendszer öntöttvas radiátorok. Az alja a radiátornak hideg felfele melegedő. A világ életben mindig ilyen volt. A meleg víz könnyebb ezért vsn felül.
2017. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi,akkor feküdj vissza :D

Valami probléma viszont biztos hogy van. Fűtésszerelőt kell hívni,nincs mese.(Nem csak ez a probléma van :-/ )

2017. jan. 11. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha más probléma is van, akkor hívj szerelőt.

De a radiátor azért van, hogy a kazán által termelt hőt leadja a szobának. Felül van belevezetve a melegvíz. Ahogy adja át a hőt a szobának a radiátor, a víz hűl. Ha nem túl nagy a keringési sebességed, teljesen normális, hogy a radiátor alja sokkal hűvösebb, mint a teteje.

2017. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!