Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakik valaki közületek ilyen...

Lakik valaki közületek ilyen házba?

Figyelt kérdés

Ilyen típusúakba: [link]


[link]


[link]


2017. jan. 21. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon sokan.


Egyébként csak az utolsónak reális az ára, a többi túlárazott. Régi házak, hatalmasak, szigeteletlenek, korszerűtlen fűtéssel. Belül okádék mind, teljesen fel kell újítani kívül-belül. Pénztemetők.

2017. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom valamiért tetszenek, de ha tényleg pénztemetők, akkor hagyom. Mondjuk jó pont, hogy általában vegyestüzelésű kazán is van bennük. Köszi a választ.
2017. jan. 21. 21:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám amit az első,de úgy vegyél ilyet,hogy belekalkulálod,hogy költeni kell rá(milliókat)...Ablak csere,szigetelés,ki tudja milyen a fűtés stb...

Árban meg ne hasonlítsunk össze egy Pest agglomerációjában(Érd) lévő házat,egy Baja melletti községben lévő házzal....Amúgy az érdi nincs nagyon túlárazva,Bp.-Pest megye ,ilyen árak vannak.

2017. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De, túl van árazva. Ennyiért sosem fogja eladni. De itt most nem is ez a kérdés. :) Ahogy az előző válaszoló is írta, ha ilyen házat vennél, számolj a felújítási költségekkel, jó vastagon!

Hasonló házban nőttem fel. A gatyánkat is fűtésre költöttük télen. Hiába volt vegyestüzelésű kazán, hiába cseréltük le egy korszerűbbre, a szigetelés rettentően hiányzott. És persze hiába szajkóztam, hogy szigeteljük le a házat, mert 2-3 év alatt megtérül az ára, nem foglalkoztak vele.

2017. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben megfogadom a tanácsokat. Mondjuk jobban megnézve én is furcsállom ezeket az árakat, az akkori elgondolásokat, hiszen 3 szoba + nappali 80 nm-be is belefér, de 100 nm-be már biztosan kényelmesen, s akkor már lehet 22 millióból új házat kapok, szóval igen nagy luxus, de aztán lehet rosszul gondolom. Köszi a válaszokat.
2017. jan. 22. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre szeretnél új házat,de a 22 millió sztem karcsú...ráadásul,ha új ház,és 22-be kerül,ott sok mindenen spóroltak...Én láttam mellettünk felépülni a házat,25-ért adták el...Jó,persze amikor kész van,akkor új és szép,de én nem vettem volna meg meg tudom,hogy-hogy épült...Én inkább annak a híve vagyok,ha van rá keret...,hogy venni egy szerkezetileg kész házat,relatív olcsón ,beton födémmel,és úgy csinálom meg,ahogy nekem tetszik és onnan veszek ki falat a beton födém miatt,ahol akarok...ráadásul,mindent tudok,hogy mi hova került és milyen anyagokat építek(építenek be).Persze,akinek ehhez nincs türelme és pénze,az ne kezdjen bele...
2017. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi az az ilyen típusú? Régi? Leromlott állapotú, nagy ház, ósdi, elavult bútorokkal?

Igen, sokan. A rokonságunkban pl. rögtön két nagybátyám és egy nagynéném is. Két unokatestvérem is. A szomorú helyzet az, hogy sokaknál ez van - megmaradt a 70-80-as évekbeli állapot, azóta nem tudtak felújítani vagy egyszerűen csak nem akartak, mert öregek és nem foglalkoznak vele, nem értik hogy mi a mai energetikai standard.

2017. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerkezetkészet? Minek? Mivel már szerkezetileg kész van, marha kötött az egész. Építési engedély módosítása nélkül homlokzaton nem változtathatsz.


Sokkal jobb új házat építtetni. A saját elképzeléseidet tudod megvalósítani, nem mások elcseszett kialakításaival kell együttélned. Igaz, a kivitelező körmére kell nézni, vagy felfogadsz egy műszaki ellenőrr.

Anyagilag is jobban jársz: 5 % áfát kell új ház építésekor fizetned.

2017. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt írtam,hogy szerkezet készet,hanem hogy szerkezetileg rendben van....a kettő nem ugyanaz...
2017. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi,pontosítok,úgy értettem...
2017. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!