Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem ég a kandalló ugy mint...

Nem ég a kandalló ugy mint regebben miért? Többi lent👇

Figyelt kérdés
Nah szoval az van hogy van két kandallo egy kéménynél és eddig mindig jol égett melegett adott de most nem tudom miért nem ég és a kéményt is kikotortuk nem értem mi lehet a baj ha begyujtunk akkor ég egy kicsit asztán kialszik regebben nem csinalta eszt...és nemtudom hogy ez számit e de fenyőfát vettunk meg van egy kis akácfa is...tanácsokat várnék mit csinalhatnák ? Igy olyan hideg van a lakásban segitsetek elöre is köszi
2017. jan. 22. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fenyőfa kegyetlenül kormol, jó a füst szaga azt szeretem de kormol nagyon.

Ha a cső és kémény full tiszta a tetőcsúcs felett is, égnie kell!

2017. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen nagyon kormol aszt tudom de már kikormoltam a kéményt ennél jobban nem tudom én sem értem miert nem ég most megint megprobálok begyujtani és am az miért van hogy ég egy darabig utánna meg kialszik szerintetek miert? Pedig jó a huzat..ja és köszi a választ
2017. jan. 22. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat ilyen a hideg kémény miatt és a mostani légköri nyomás hideg párás idő miatt is.
2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen huzat gondra tippelek .Az már eleve sem jó,ha 1 kéménybe 2 bekötés van .A húzat nagysága megosztódik .Hogy eddig elfogadhatóan égett,annak az lehetett az oka,a tüzelőnek nagy lehetett az égési hőfoka.

EZ fokozza a kémény teljesítményét,a forró füst égéstermék gyorsabban halad kifelé .A fenyőnek kicsi az égési hőfoka .

A lehetséges megoldás,amelyikben jól ég ,ott a huzatot csökkenteni,ezáltal a kémény a másikat húzza jobban .


Vegyesen tüzeld a fát,amennyire lehet .

2017. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Okes értem köszönöm a válaszokat
2017. jan. 22. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!