Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felrobbanhat a kazán?

Felrobbanhat a kazán?

Figyelt kérdés

Itthon folyton 30-32 fok van, tehát nagyon meleg. A kazán felszokott forrni 100 fokra, ilyenkor olyan szinten düng, hogy a kazánház ajtaja is mozog. Ilyenkor kinyitják az ajtaját és kész. De én nagyon félek....

Ha felrobban a kazán, akkor az egész ház felrobban?


2017. jan. 28. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez a nyomástól függ. Ha az normális értékek között mozog, akkor nincs probléma.
2017. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szokás szerint megint nem tudunk meg semmit. Nyitott v. zárt rendszer vékony v. vastag csöves stb stb?
2017. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondhatom nyugodtan ez egy életveszélyes üzemeltetési mód .

A kazánon is ott kell lenni a kis táblácskának ,hány fokig füthető fel .Ez mások biztonságát is veszélyezteti .

Elhiszem amit a kérdező ír,mert láttam remegni ilyenkor már az egész épületet is .Eltudják képzelni ha műszaki okból elfolyik a víz,és gőzössé válik ? A radar jelzi,valami idegen tárgy repül fél magasan .Romhalmazt hagy maga után .

Én biztosan szólnék a tulajnak,ha nem reagálna rá,jelezném a tűzoltóságnak ezt a tüzelési módot.

Ilyen esetben,a tűzet ki kell húzni a tűztérből,mert a biztonsági szabályzat ezt írja elő.Vizzel semmi féle hűtést nem szabad alkalmazni .

2017. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen szerelési mód van,nyitott vagy zárt,ha egyszer megindul a viz elszökése.Főleg ekkora rendszerben.Itt nincs több 100 liter a tágulási tartályban ,ami a viszzatérőn keresztül hüthetné a kazánt .
2017. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már nagyon régen ez megy, eddig nem lett baj. Mindig kinyitják olyankor az ajtaját és "megnyugszik" a kazán..
2017. jan. 28. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Ijesztő lehet, de azért nem kell démonizálni a helyzetet. :-)Nyitott rendszernél a kazán szépen elforralja a vizet, zárt rendszernél pedig a biztonsági szelep nyomáscsökkenti a rendszert, ha kritikus értéket érne el.
2017. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És megmondanád miért kell ennyire rakni a tüzet? Olyannal ne is gyere hogy másképp nem lehet tüzelni mert az hülyeség.
2017. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem én csinálom.
2017. jan. 28. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki nem volt kazánfűtő ne írjon erről véleményt.

Mi van ha elforralta a vizet,mert már rég ellenőrizték mennyi is van a tágulási tartályban ,vagy lehet hogy már csak a csőben van .Mi van ha biztonsági szelep pont akkor hibásodik meg ? Jobb félni,mint megijedni.A baj sohasem jár egyedül .

2017. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizony fel tud robbanni a kazán,ekkor a házban súlyos károkat tud okozni, valamint ha közvetlen mellette van valaki,az bizony bele is halhat.


Már ne hari,de miért is van szükség 30-32° fokra?? Kinek kell ez? 22-24 tökéletesen elegendő,maximum a fürdőbe legyen 26-28.

Egyrészt ez pazarlás,másrészt rizikózzátok a kazán felrobbanást is ,ha netán besz@rik valamelyik biztonsági elem. Tessék kevesebbet rárakni a kazánra, többször . Szólj annak aki megrakja,..hogy ne pazarolja a tüzelőt,másrészt ne játsszon mások életével.

2017. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!