Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek zárjam el a gázt,...

Szerintetek zárjam el a gázt, és inkább megint nézessem meg szerelővel? Vagy elég ha nem takarékon megy, hanem valamivel nagyobb hőfokon?

Figyelt kérdés
Parapetes konvektorunk van. Egyik szobában, ahol nem nagnyon tartózkodunk, ott mindig takarékon megy. Mielőtt pl lefekszem aludni be szoktam nézni, hogy ég-e. Most is így tettem, és nem égett a tűz. Csavargattam a szabályozót, nem történt semmi, gáz szag sem volt, bár fogalmam sincs mióta nem égett. Újra begyújtottam.

2017. febr. 1. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:
kiegészíteném még: gázszerelőt nagyon nehezen találtam, mármint, aki nem csak ígérte, hogy kijön, hanem meg is tette...
2017. febr. 1. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy lángőr lángja kicsi,ezért nem melegiti az égés biztositá biztositó bimetált.Ezáltal mikor a nagy láng nem ég,kihűl,és ezzel le is zár mindent.Amikor begyújtod,még hideg minden,ahogy elengeded a nyomógombot a nagy láng gyúllad is meg .Ahogy meleg lesz,a nagy láng elalszik,majd kis idő múlva a láng őr is .Különösebb veszélyben nem vagy

Szerelő majd újra beállitja megfelelő lángot az érzékelőhöz .

2017. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi

most kicsit feljebb vettem, de nem tudom, hogy merjem-e így hagyni. félek h vmi baj lesz. szted?

2017. febr. 1. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Begyújthatod. Bármi gondja van úgyis elalszik és nem jön több gáz.
2017. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!