Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hová kell menni átiratni a...

Hová kell menni átiratni a házat az én nevemre is, ha odaköltözök a páromhoz?

Figyelt kérdés

Az ő házában fogunk lakni, és azt szeretnénk, ha mindkettőnk nevén lenne, ezután vennénk fel közösen hitelt, és újítgatnánk.

Hová kell menni, milyen papírok kellenek, meddig tart, hogy néz ki a folyamat?


Előre is köszönöm.


2017. febr. 2. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Az átiratás azt jelenti, hogy a ház tulajdonjoga megváltozott. Ehhez egy ajándékozási vagy adásvételi szerződés kéne. Ezt eleve ügyvéddel kell csinálni, úgyhogy onnan ő elmond mindent.

Mondjuk eléggé furcsállom, hogy a párod belemegy abba, hogy az eddig kizárólag az ő nevén levő házban egy fillér befizetése nélkül (mert erről egy szót sem írtál) tulajdonjogot szerezz. Így szokták kisemmizni jóhiszemű szerelmüket gátlástalan, szerelmet hazudó nímandok.

2017. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha van pénzed, akkor egyszerű adásvételi szerződéssel megveszed tőle a felét. Annyi, hogy elmentek egy ügyvédhez, előadjátok, mit akartok, megírja az adásvételi szerződést, kiperkálod a vételárat meg az ügyvéd díját. Ezután vagy ti, vagy ő elviszi a földhivatalba, hogy bejegyezzék a tulajdonodat. Majd valamikor kapsz egy határozatot meg egy csekket az illetékről, és azt is befizeted.

Ha a párod van olyan lökött, akkor odaajándékozza neked, az eljárás tökugyanez, csak nem adásvételi, hanem ajándékozási szerződés készül.

2017. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Én se értem, eléggé gyanús. Ráadásul egy csomó pénzbe kerül, az ügyvéden felül is. Ha adás-vételről van szó, akkor abból kell adózni, ha ajándékozásról, akkor az után van illeték.
2017. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Házasság után furcsa az ha mindkét fél nevén van a ház? Pfff, ne menjünk bele. Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 2. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom nem kevés hitelt vesznek fel az újitás miatt, ezért jogos, hogy tulajdonrészt kér. Mi van ha a párja kidobja 1 év múlva, akkor poénra fizet annyit? Igen, ügyvédhez kell fordulni.
2017. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha a férjed még esküvő előtt vette, neked egy petákod sincs benne, különvagyonnak számít. Tehát semmi furcsa nincs benne, hogy nincs kettőtök nevén, én a férjed helyében nem is mennék bele abba, hogy csak úgy odaajándékozzam a felét. Nő vagyok, és nincs és nem is lesz közös néven a ház, amiben lakunk, mivel egyedül én dolgoztam meg érte még a házasságunk előtt.

Egyébként bátran vehettek fel hitelt úgy, hogy adóstárs vagy, nem kell ehhez tulajdonrész. Ha netán arra kerül a sor, majd elszámoltok.

2017. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha házasok vagytok, akkor a házastárs automatikusan adóstárssá válik, nem kell, hogy a nevén legyen az ingatlan.
2017. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Először is házasságról nem volt szó a kérdésben. Másodszor nekem van házam de eszem ágában nem lenne a feleségemre íratni ha megnősülnék. Mint írták ha költ rá válás esetén egyezkedünk.
2017. febr. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Jó nagy balek lehet, aki ebbe belemegy. Pláne, ha önként ajánlotta fel ("azt szeretnénk" többes számban)
2017. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Véleményt nem kértem, köszönöm.
2017. febr. 3. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!