Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem fog penészesedni a ház?

Nem fog penészesedni a ház?

Figyelt kérdés
Van egy tetőteres 115 négyzetméter alapterületű házam, benne gázkazán, vegyestüzelésű kazán, illetve a nappaliban egy nagyobb cserépkályha, éppen a lépcső mellett. Enyhébb napokon, mint mostanában a cserépkályhát szoktam használni, lent kellemes 20-21 fok van, fent meg olyan 18-19, de fentre nem is kell több. De én mégis tartok tőle, hogy elkezd penészesedni a felső szint, viszont elég száraz az idő bent, 30-35 % a páratartalom. Ha nagyon hideg van, akkor azért a vegyes kazánt használom.
2017. febr. 5. 02:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Szigetelés nincs a házon, 94-ben épült, gravitációs a központi fűtés.
2017. febr. 5. 02:24
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ok pedig, hogy miért is a cserépkályhát használom az az, hogy anno (én balek nem figyeltem eléggé) túlméretezték a kazánt, radiátorokat, így mostanában elég könnyebb túlfűteném a házat, lefojtani meg nem szeretném.
2017. febr. 5. 02:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen alacsony páratartalomnál nem fog penészedni, ha többé-kevésbé normális a szigetelés, nincsenek durva hőhidak.

Ha nagyon izgat a dolog, vegyél egy olcsó lézeres hőmérőt, és mérd meg a gyanús helyeket, pl. sarkokat és más, jellemzően hideg helyeket. Ha csak 2-3 fokkal hidegebb ott a fal, mint a helyiség hőmérséklete, akkor a penész kizárt.

2017. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hőhidak nincsenek szerencsére, legalábbis nem hidegebb a fal a sarkokban, mint máshol, egy hőmérőt feltettem a külső falra, fönt is kb. 16-17 fokos a fal, meg a mennyezet is.
2017. febr. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!