Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablakra tehető fólia, ami...

Ablakra tehető fólia, ami szűri az uv sugarat és csökkenti a meleget, használ valaki ilyet? Meg van elégedve?

Figyelt kérdés
Nálunk a nappalit az erős délutáni napsütés éri. Nagyon felmelegíti a lakást. Megoldás lehet egy ilyen fóliát felrakni vagy legalábbis segít a dolgon, vagy totál felesleges pénzkidobás lenne? Tapasztalatokat szeretnék. Köszönöm!
2010. máj. 11. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Az uv sugarakat az üveg alapból szűri.

A meleget az infra sugarak okozzák, nemsok köze van az uv-hez. Fólia anyagától függően ezeket még akár szűrheti is, deha a fenti állításokat a termékelírásban olvastad, akkor nem fogja.

2010. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak ezek a Sun Gard, Glass Gard fóliák, kb 10 e ft m2-e, az UV sugarak 95-99%-át, a hő 80%-át felfogja. Érdemes szakemberrel, vagy dekoratőr ismerőssel felrakatni, mert tapasztalat nélkül könnyű összegyűrni, és ebbben az anyag drága, nem a munka! De szerintem megéri, és meg is térül.

Galériáknak van extrém szűrő, ha extar igényeid lennének.

2010. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kb ugyanannyit használ, mint egy sötétítő függöny
2010. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért válaszol, aki nem ért hozzá, vagy nincs tapasztalata, nem értem. Van olyan hővédő fólia, amelyik nem sötétített, pusztán az infravörös sugarak 80%-át tükrözi vissza, de a fényt -a láthatót- beengedi. ezért sokkal jobb a sötétítőfüggönynél. Nekem mindegy, nem én forgalmazom.
2010. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!