Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kerti szennyvízaknában áll...

A kerti szennyvízaknában áll a víz, de a lefolyón minden rendesen lefolyik, akkor most dugulásunk lenne?

Figyelt kérdés
Volt egy dugulás, lementem az aknába, a trutyit kilapátoltam, konkrétan mikor egy bottal kiszúrtam a kinti csövet, rögtön megindult a víz, de mikor legutóbb ellenőriztem, megint tele volt, viszont mindenhol lefolyik. Nem értem, tényleg dugulásunk lenne? Mi a teendő, várjam meg, míg nem folyik le a víz újra, hogy biztosra mehessek, és ha bebizonyosodik, hívjak szivattyút? Ha nem szükséges, nem akarok, mert drága mulatság. Vagy lehet, hogy a hozzám már nem tartozó, nem a házamból induló, hanem az a cső dugult el, ami viszi elfelé a szennyvizet?

2017. márc. 18. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen akna van a kertben? Milyen csövet szúrtál ki?

Ha dugulás van, azzal nem célszerű sokat várni, mert előbb utóbb elkezd visszabugyogni és onnantól kezdve már egy kézmosás sem lehetséges.


Ha gravitációsan folyik ki a szennyvíz a közterületi csatornába, akkor kell lennie egy 160-as, vagy 200-as tisztítóidomnak a telekhatártól valahol kb. 1 méterre. Ha attól befelé van dugulás, azt neked kell elhárítanod. Ha attól kifelé, akkor a szolgáltatóé. Ezt elég könnyű az alapján megállapítani, hogy ebben áll-e a víz. Ha ebben áll, akkor a kinti szakaszon van dugulás, vagy azon is. Hívni kell a szolgáltatót és megoldják.

Ha ebben folyik, vagy egyáltalán nincs víz, akkor az a tulajdonos sara, neki kell elhárítani a dugulást. Többnyire olyan módszerrel, ahogy akarja.

2017. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!