Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban (10 emeletes) mi...

Társasházban (10 emeletes) mi tiltja, hogy háztartási hulladékon kívül más is kerüljön a nagy fém kukákba, ami az épület előtt van, illetve bent a házban, a földszinten?

Figyelt kérdés
2-3 család most lakást újít, többek között mi is, és lelakatolta a gondnok a kinti kukákat, a bentieket pedig elzárta a lakóközösség elől, mondván, hogy a fa léceket és egyéb ilyen szemetet tilos oda dobni, nem arra van. Erre van valami törvény vagy szabályozás?
2016. okt. 13. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Az irányadó a környezetvédelmi törvény, de a hulladékhasznosító maga is szabályozhatja, hogy mit milyen formában fogad be.

Tőlük kell először is infó, és ha ők azt mondják hogy lehet, akkor a gondnok csak a saját szakállára dolgozik.

2016. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

A gondnok olyan hihetetlenül ostoba, hogy elkéne neki egy fekete lyuk hogy világítson...

Oké, lelakatolta a kukákat. Ezzel mit fog elérni? A csávókámék elhordják a sittet meg a szemetet valami közterületre és otthagyják. Máris sokkal jobb!

Tipikus magyar megoldás..."szarva közt a tőgyit"...

2016. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Építési törmelék nem kerülhet bele, az biztos. A gondnoknak nyilván megvannak a rossz tapasztalatai...
2016. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mi konkrétan néhány darab laminált lap maradványt dobtunk bele a nagy fém kukába, ami nagy balhét okozott, részben ezért zárt el mindent, amiben a közös képviselő minden tamogatását élvezhette.

A környezetvédelmi törvényt és a hulladékhasznosítót nem értem. Mi köze van ennek ahhoz, hogy kidobhatok-e egy darab fát a lakóház szemetesébe?

Mi számít építési törmeléknek? Lehet buta a kérdés, de nem tudom. Én pár darab fát nem neveznék annak, de ez lényegtelen, ugye.

2016. okt. 14. 00:01
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
A gondnoknak igaza van. A törvény értelmében a kukába csak komposztálható, háztartási hulladék rakható. A papír, műanyag, üveg a szelektív kukába. Minden más, így az építési törmelék, hulladék, fadarabot az Önkormányzat által megjelölt helyre kell elvinni.
2016. okt. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk leszarta egy család ezt az építkezési törmelék nem mehet a kukába dolgot.

Jött hétfőn a kukás, és nem tudta felemelni a kukát.

A ház pénzéből kellett hívni embereket akik kipakolják a kukát amiatt az egy fazsz miatt aki bazszott elvinni az 5 percre lévő lerakóba a szajrjait

2016. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

7:47, és komolyan azt hiszed, hogy az a család majd szépen oda fogja elvinni a sittet? Főleg ha 25 kilométerre van? Há' hógyne, még véletlen se két utcával odébb borítja majd a járdára...

Lepontozni pedig én is tudok, mindjárt be is mutatom. Így ni.

2016. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Őszintén szólva, én 0,1 négyzetméter fatörmeléket simán beledobok a kukánkba (mondjuk már nem, mert minden zárva), de ha ez valahol szabályt/törvényt/bármit szeg, akkor természetesen ennek megfelelően fogok eljárni a jövőben, csak ebből sosem volt semmi gond az elmúlt 27 évben, csak az új gondnok kissé hiperaktív.
2016. okt. 14. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehet nálatok nem béreltek fel embereket hanem a gondnoknak kellett kiszedni a szaros pelenka/rohadt hús stb alól a törmeléket. Én is morcos lennék miatta
2016. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A környezetvédelmi törvényt és a hulladékhasznosítót nem értem. Mi köze van ennek ahhoz, hogy kidobhatok-e egy darab fát a lakóház szemetesébe?"


Nem rosszindulatból mondom, de magyarországon ezek szerint nem annyira tudatosult még, hogy már nem úgy működik hogy van a szemét amit bedobok a kukába oszt majd lesz valami.

Komplett gazdálkodás van mögötte. Pontosan szabályozzák hogy mit hogy hasznosítanak újra, mit komposztálnak, és mi az ami mehet káposztásmegyerre és ott elégethetik annélkül, hogy az normálnál jobban szennyezzék a levegőt.


Jól is nézne ki mondjuk a komposztban a fáradtolaj.

Vagy ha már az építési törmeléknél tartunk, még állnak olyan házak, ahol nem jöttek rá hogy azbesztet alkalmaztak annakidején. Gondolom senki sem örülne ha a praktikerben azbesztes trágyát kapna a növényeinek.


Németeknél tőlem 7 köbméter felett még a földet amit kiástam az alapnak, azt is be kellett vizsgáltatni hogy nem terhelt-e veszélyes anyaggal, mielőtt elvitték a hulladákosok a komposztáló telepre.


Magyarországon is ezeket akarják az EU miatt bevezetni, csak nem foglalkoznak a témával eleget.

2016. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!