Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem ártalmas ez a ház statikáj...

Nem ártalmas ez a ház statikájának? (többi lent)

Figyelt kérdés

Utat csinálnak előttünk, és dübörögnek a nagy gépek, de a legdurvább egy úthenger... Mikor elmegy előttünk, rezeg a szék alattam, az ablakok is rezegnek, sőt, a reluxa is. Tetőtéri lakásban lakunk. Szerintetek nem mozgatja ez meg a ház alapjait, szerkezetét?


Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de ijesző, hogy minden rezonál, pedig 12 méter magasan vagyunk az úthoz képest.


2010. máj. 11. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ártalmas lehet. Ilyenkor azt szokták javasolni, hogy az építkezés megkezdése előtt, fényképezd körül a házat, így ha kár keletkezik a házban, könnyebb bizonyítani, hogy az az építkezéstől volt.
2010. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.Vik ***** válasza:

természetesen!

mivel rezonancia keletkezik, a rezgés hat az alaptestekre azok pedig felvezetik a felmanő falakon....sajnos ennek az lesz a következménye hogy a főfalon az áthidalóknál, a koszorúnál valamint a falcsatlakozásokban repedések jelenhetnek meg...és mivel nálatok ilyen erősen jelentkezik fog is....statikailag nem fog kárt tenni az épűletben....attol függ milyen házban laktok, mert ha panel, akkor csak a tábla illesztéseknél fog megrepedni...bár elég nehéz igy előre megmondani, de szerintem előfordulhat!

egy építészmérnök hallgató

2010. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Elvileg ma végeztek is, egy fél nap volt az egész, de tényleg ijesztő volt, ahogy rezgett a székem, sőt, az íróasztal is, ahogy könyököltem rajta.


Ez egy kb. 100 éves, de jó állapotú, felújított 8 lakásos társasház, aminek mi lakunk a legtetején.


Hát remélem nem lesz semmi következménye. :) Köszönöm, kedvesek vagytok!

2010. máj. 11. 21:50
 4/4 P.Vik ***** válasza:

egy ilyen régiépítésű társasháznak kb 50cm-es tégla fala van ami annyira masszív hogy nem nagyon veszi fel az ilyesmit...szerintem nem lesz baj...:D:D

építészmérnök hallgató

2010. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!