Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám azt ellenőrizni,...

Hogyan tudnám azt ellenőrizni, hogy a ház, lakás (ahová albérletbe költöztünk) tartalmaz-e valamilyen, az egészségre ártalmas anyagot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy azbeszt, és egyéb az építés, szigetelés, stb. során alkalmazott egészségkárosító anyagok.
2010. ápr. 21. 02:58
 1/4 anonim válasza:
Ha egyedi fűtéses, régi építésű lakásba költöztök, figyeljetek a szénmonoxidra. Mi egyszer beszívtunk vele, szó szerint, majdnem mérgezést kaptunk (ami azonnali halállal jár). A főbérlők általában lesz.arják a te egészségedet - több helyen laktam albérletben, tapasztalat, kizárólag a pénz érdekli őket, felőlük fel is fordulhatsz - jobban teszed, ha magad ellenőrzöl le mindent. Praktikerben lehet kapni kb. 5000 Ft-ért szén-monoxid mérőt, az azonnal megméri, de a Gázműveket is kihívhatjátok. Ha azt mondjátok nekik, hogy szén-monoxid szivárgás gyanútok van, ingyen kijönnek és megmérik. Ezt az azbesztes dolgot még nem hallottam, ez micsoda pontosan?
2010. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az azbeszt az egy k.rva káros anyag, szerintem akkor már inkább két tüdővel szívnám a szénmonoxidot...


Itt tudsz utánaolvasni:

[link]


[link]


Bár állítólag akkor is azbeszt szabadul fel az autók gumiabroncsából, mikor azok hirtelen, fékcsikorgatva állnak meg. De ez nem tuti, csak egyszer hallottam.

2010. ápr. 22. 01:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, csak most olvastam végig a Wikipedias cikket, ott írnak a fékbetétekről... tehát akkor igaz :-)
2010. ápr. 22. 01:51
 4/4 anonim ***** válasza:
azbeszt az még majdnem minden 10 emeletes háznál található. sajnos ez nagyon nehéz mi is albérletben laktunk szép jó volt míg nem jött a tél elkezdett vizes lenni a fal.stb szóval hamar elköltöztünk nagyon nehéz.asztmás is lettem.
2010. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!