Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valakinek levágták a...

Ha valakinek levágták a villamosáram vezetékét a házáról, hogyhogy mégis van áramja?

Figyelt kérdés
Állítólag agregátorral. Hogyan lehetséges ez?
2010. máj. 12. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2010. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
lopja,ember,lopja!
2010. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy vannak belső égésű motorok, amiket áramtermelésre használnak. Elég régen feltalálták, és mégcsak nem is kell atomfizikus diploma a működésének megértéséhez, szóval nem tudom mire föl ez a kérdés?
2010. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

?

Szomszédból hosszabbítóval - nem túl legális, elvileg a szomszéd is kikapcsolható a hálózatból ezért. De van ilyen.

Aggregátorral saját maga állítja elő az áramot.

Egyéb, megújuló energiaforrást használ (napelem, szélerőmű stb.)


Tehát nem lehetetlen, hogy valakinél világítson a lámpa, ha az áramkábelt bedobták a kertjébe...

2010. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kicsit több megértést!

Én nő vagyok, ráadásul szőke:)

Ugyan már, honnan kellene ezt tudnom?

Ön kedves uram tudja, hogy kell porcelán műkörmöt építeni?????

Köszönöm a válaszokat.

2010. máj. 12. 13:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért az agregétornak van ám hangereje, nem csendben termel. Lehet vele áramot termelni az tény, de akkor az 5. szomszéd is hallja. Az előző lakhelyünkön a harmadik szomszédnak volt kávézója-fagyizója, és elég sokszor volt áramszünet hol karbantartás, hol vihar miatt. Neki az üzlethez nélkülözhetetlen volt, de csukott ajtónál is hallottuk, mert szabadban kellet járatni. Benzinnel, vagy gázolajjal ment (nem tudom pontosan).
2010. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Közvetlen szomszédunk, és én semmiféle zajt nem hallok.
2010. máj. 12. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor az nem is aggregátor!!! Nem a te vezetékedre csatlakoztak rá vajon? Mert az szívás lenne. Gondolom, nem egy kimondottan vagyonos családról lehet szó, akit pikk-pakk átálltak valamilyen alternatív eneriaforrásra. Mert ugyan nagyon jó, de baromi drága. Én egy villanyhoz értő ismerőst csak megkérnék, nézzen körül, mert lehet, hogy tényleg lopják.
2010. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elég húzós tartozásuk van, ezért kötötték ki az áramot náluk.

Tőlük lopnák??? Hogyan??? Azt észre kellene vennünk.

2010. máj. 12. 16:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Kapcsolj le minden fogyasztót, és nézd meg, áll-e a villanyórád. Ha igen, nem tőled, a hálózatodból viszik az áramot. Lehet, hogy az utcai vezetékből, akkor pedig az illetékes áramszolgáltatót kellene értesíteni. Nagyon sokan lopják az áramot, és azt mind a becsületes fogyasztókkal fizettetik meg. Egy illegális rákötés, és kész. De ahhoz szakember kell. Nem akarok károgni, végül az is lehet, amit írtak előttem, hogy szomszédtól, hosszabbítóval megy az áram. Én mindenképpen utána járnék.
2010. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!