Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Téliesítőszett nélkül, szabad...

Téliesítőszett nélkül, szabad üzemeltetni (akár csak pár percig) 0 fok alatti kinti hőmérsékletnél beépített split klímát?

Figyelt kérdés
Midea Blanc klímám van, amire a beépítő azt mondta csak tartósan nem szabad, de másik helyen ahol Fujitsu van ott azt mondták, hogy télen akár pár perc üzemidő után is teljesen tönkremehet a kültéri. Merőben eltérő állítás két klíma szerelőtől. Miért? Melyik igaz? Mi egyáltalán egy ilyen szett? Nem találtam neten semmit róluk szinte.

2017. márc. 31. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt így lehetetlen megmondani. A klíma kültérire ráfagy a pára, az okosabb gép ezt érzékeli és olyankor lekapcsol/leolvasztja stb. az működhet, a butább az meg megy végig és tönkremegy. Na most, hogy melyik tudja és melyik nem azt a klímaszerelő tudja megmondani.
2017. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Midea klíma leírásában van arra utalás, hogy van amikor épp leolvasztja magát. Ez működik téliesítőszett nélkül is vajon? A leírás ilyet nem említ sehol.
2017. márc. 31. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Papír szerint -15°C-ig bírja, de akkor már elég gyenge a teljesítménye.

Egész télen ment a nappalinkban egy 3,5kW Midea Blanc, reggel 7-től este 10-ig csak éjszakára volt kikapcsolva és -13°C-alatt pihentettem. Persze kipróbáltam hidegebben is egy rövid időre, működött.

Szerintem -10°C alatt már csak erőlködik.

Úgy gondolom, hogy fűtésre nem ez a legjobb választás, és ezen a téliesítés sem fog segíteni.

2017. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint az az állítás, miszerint téliesítés nélkül nem szabad fagypont alatti időben fűtésre használni a klímákat mert azok szinte biztosan tönkre fognak menni, az teljes butaság? Kezd ez az érzésem lenni.

2017. márc. 31. 23:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden gépnek a használati utasításában le van írva, hogy mi a legalacsonyabb külső hőmérséklet amin üzemeltethető. A jelenleg kapható leggagyibb gép is -7°C-ig fűt.
2017. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki szerelte az nem értett hozzá. Sajnos van ilyen.
2017. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Klíma nem is való fűtésre, hanem a tél elején és végén mikor 0, -5 fok van addig kell használni. Utána rendes fűtést kell.

Nekünk a nyaralóba arra is jó, ha odaérünk télen benyomom és rövid idő alatt langyosat ad, amíg a gáz nem fűt fel rendesen, annak idő kell.

Persze van távkapcsos megoldás, de mivel van klíma, nem szórakoztam vele.

2017. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán csepvízfűtésre gondolt a szerelő? Ha 0 fok alatt fűtesz a klímával, befagyhat a keletkezett kondenzvíz. A kültériből a kondenzvíz elvezető csőbe ( ha be van kötve) szokás egy fűtés vezetéket bekötni, amit egy termosztát kapcsol. 0 fok alatt. On-Off gépeknél volt szokás a téliesítő szett, de akkor ha télen is hűtesz vele. Pl. Szerver helyiség.
2017. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden hűtő/fűtő inverteres hőszivattyús klíma képes fűteni,ez a midea blanc esetében -15 fokig lehetséges. Ezekben a gépekben védelem van így kikapcsol, viszont nem fűtésre találták ki ez annyit tesz, hogy opcióba tudja a fűtést, de nincs fűtésre optimalizálva. Az ilyen gépek amiket kimondottan erre gyártanak -20,-22,-25 fokig képesek működni. Az olyan ON/OFF vagy inverteres gépekbe amibe nincs téliesítő szett, azokba utólag lehet beépíteni. Egy tapasztalt profi klímaszerelő így csinálja: adott a szett, kültéri szétszed és beépít, tálcafűtés, kompresszor és kondenzvíz védelem, mások így ismerik karterfűtés.


Ahogy több kinn a - a klíma hatásfoka úgy csökken, ilyenkor több áramot fogyaszt. A szett védi a kültérit a fagyástól, ha ez nincs és fűtésre használják a klímát -okban, akkor fennáll a jegesedés veszélye. 50% az esély arra hogy elromlik vagy éppen nem, amiben van fagyvédelem az nem fog! Én már láttam szétfagyott klímát nem is egyet, de nem is volt benne fagyvédelem!

2018. jan. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!