Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nincs lift, a postás...

Ha nincs lift, a postás köteles felhozni a tértivevényes levelet?

Figyelt kérdés

Néhány évig nem volt gond, a fiatal (most kb. 25-26 éves) postás felhozta a 3. emeletre az ajánlott és tértivevényes leveleket.


Később egyre gyakrabban fintorgott, és megjegyzéseket tett, hogy "hú, de sok a lépcső". Végül még nekem volt kellemetlen, hogy néha, max. 3-4 hetente hivatalos levelet kapok.


A következő időszakban nem csengetett fel, csak bedobta az értesítőt a postaládába, ezért kénytelen voltam miatta bemenni a postára, ami nincs közel, és ott kivárni a sort. Bérletem nincs (otthon dolgozom), ezért minden alkalommal a metróra jegyet vásároltam oda-vissza.


Végül ebből elegem lett, és írtam a Postának egy panaszt (név nélkül).


Feltételezem, hogy leszidták, mert a következő 2-3 hónapban rendesen kézbesítette a leveleket.


Most ismét kitalált valamit: legújabban nem jön föl az emeletre, hanem felcsenget, és azt mondja, hogy "Le kéne jönni, mert levele jött!"


Első alkalommal azt gondoltam, hogy valamilyen probléma van, nem nyílik az ajtó, vagy hasonló, ezért lementem.


És vajon mit látok a bejáratban: két szomszédasszony már lent volt, és szó szerint sorban álltunk, hogy a kedves postás átadja a küldeményeket és aláírjuk, hogy átvettük!

Első volt a sorban a 72 éves szomszéd néni a harmadikról, második a 65 év körüli nyugdíjas néni a második emeletről...


Persze, megkérdeztük a fiatalembertől, hogy miért nem hozta fel a küldeményeket, erre azt válaszolta, hogy erre nem köteles, és egyébként is sok neki ez a sok mászkálás.



2017. ápr. 7. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem köteles,értesitést hagy a postaládádban .
2017. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

köteles felvinni és aláírattatni neked.

És ha panasz levelet írsz akkor ne név nélkül írd.

Név nélkül írt levelet én egyből a kukába dobnék, ugyanis név nélkül a levél nem hiteles, ilyet anno a komcsi rendszerben írtak az egymást bemoszerolni akaró emberek.

Ha nem vagy elégedett a posta szolgáltatásával akkor vállald fel a neved és ugy tegyél panaszt.

2017. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem akarok sunyi módon panaszt tenni, és nincs semmi hátsó szándékom, csak félek, hogy bosszút áll, mert tudom, milyenek az emberek.


A szomszédasszony egyszer panaszt tett az előző postásra és hamarosan négy hatalmas csótányt talált a postaládában. A szerencsétlen, nem vette észre, hanem belemarkolt a haldokló, de még mozgó csótányokba.


A Postának van valahol valamilyen szabályzata, hogy köteles-e felhozni a küldeményeket?

Kerestem az Interneten, de erről semmit nem találtam.

2017. ápr. 7. 14:36
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
kérj a postától írásban állásfoglalást, hogy mi hivatalosan a kézbesítő feladata
2017. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Adj neki mindig jattot, és akkor fel fog menni.
2017. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

Amennyiben van kapu telefonod,felcsenget.Ha otthon talál,akkor lejösz és átveszed a küldeményt.Ha nem,akkor értesitést hagy hátra ,és postán átveheted .Munkavégzéskor,a postás ,minden át nem vett küldemény lead .Nem fogja azt napokig magával hurcolni .

Ez így működik a nem emeletes házaknál is .Ha otthon talál,átadja a küldeményt.Ha nem,az értesitővel mehetek a postára .

A szomszéd asszonyaid tudják mi a folyamata ennek .

Ha nem tudod átvenni,mert akadályai vannak,akkor írsz egy meghatalmazást,tanukkal aláíratva,hogy küldeményeid a posta hova,kinek kézbesítse. kézbesitse .

2017. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%

Tudtommal a címre ,azaz az UTCA és HÁZSZÁMRA köteles kivinni és felcsöngetnie neki. A 3. dimenzióba való felvitel nem tartozik már ebbe bele, ha van lift ha nincs..,sem a bútorszállítónak, sem a postásnak nem kötelessége.

Az,hogy mégis megteszik sokan az a yatt,mivel pénzből él ő is, és a postás fizetés nem igazán erős..hát megy inkább ahhoz,aki ad neki 2-300-Ft-ot. Ha neked bas>ki 100-200 levelet kéne a lépcsőházakba felvinned,kinek vinnéd inkább ki?? Ne feledd postás(kézbesítő) alig van..és jézus koporsóját sem őrizték ingyen.

2017. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Írtam egy levelet a Postának, megkérdeztem, hogy mi a kézbesítő feladata, köteles-e felvinni a küldeményt, vagy nem. Kíváncsi vagyok a válaszra.


Nekem az furcsa, hogy évek óta itt élek, és mindig feljöttek a postások, ez soha nem is volt kérdés, és ezért nem vártak el pénzt.


Csak ez a postás viselkedik így, az utóbbi időben.

2017. ápr. 7. 19:16
 9/23 anonim ***** válasza:
34%

Neked is annyi le meg felmenni, mint neki, annyi különbséggel, hogy ő nem egyszer megy fel x emeletre egy nap, hanem lehet 40x.

De ha adsz neki mindig aprót, fel fogja vinni.

2017. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 pockos33 válasza:
86%
A postásnak a címhelyen kell megkísérelnie a kézbesítést! Ha a címed a 4. emeleten van, akkor kutya kötelessége azt oda vinni!Kaputelefonon felcsengethet és ha nincs válasz akkor, hagyhat értesítőt, de ha otthon vagy és ezt mondod neki akkor fel kell mennie!(Postás vagyok és tisztában vagyok a kötelezettségeinkkel!)
2017. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!