Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok otthon, a...

Ha nem vagyok otthon, a postás köteles bedobni a postaládába az ajánlott levélküldeményt, vagy el kell caklatnom a postára felvenni?

Figyelt kérdés

#posta #postás #ajánlott levélküldemény
2015. júl. 8. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Ha zárható a postaláda, és nem SK jelölésű a levél, akkor bedobhatja.
2015. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
értesítőt hagy és érte kell menned
2015. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy be kell dobniuk...de akkor kötelesek is bedobni, vagy csak megtehetik?

Ha egy kicsit duci a boríték, mert esetleg egy póló van benne, ami azért nem csomagként lett feladva, mert drágább, és nem nagyon lehet bedobni a postaládába, akkor is otthagyhatja valahogy?

Vagy ha á tudom venni, alá kell írnom? Ha alá kell írni, h-h ott hagyhatják?

2015. júl. 8. 22:18
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk sose dobja be, ha beférne akkor se.
2015. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem köteles bedobni. Ami nem is fér bele rendesen, azt nem is fogja, mert kilopják belőle.
2015. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Csak akkor dobhatja be, ha nem kell az átvételhez aláírás.

Lényegében két féle ajánlott van. Van (lightos) ami esetén csak a feladás ténye rögzített, de nem kötelező saját kézbe kézbesíteni (nincs átvevő aláírás). Ezt bedobhatja. Illetve van a normál ajánlott, amikor az átvételt is rögzíteni kell. Ezt nem dobhatja meg hanem értesítőt hagy.


Az, hogy külföldi levél milyen lesz az totál kaotikus. Én gyakran rendelek és van úgy, hogy ugyanazon cégtől egyszer ilyen, egyszer meg olyan jön. Jellemző, hogy több futár/posta céggel is szállítanak és az árú értékétől is függ, hogy éppen melyikkel.

2015. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. júl. 8. 23:00
 8/19 Duenna ***** válasza:
75%
Csak a nem ajánlott levelet köteles bedobni, az ajánlott levél azért ajánlott, hogy a címzett, vagy a meghatalmazottja, vagy a rokona átvegye, és aláírásával tanusítja, hogy át lett véve.
2015. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Régebben valóban volt ilyen, hogyha biztonságos volt a levél szerkény akkor a kézbesítő saját felelősségére elhelyezhette benne a könyvelt küldeményt, amelyik nem volt tértivevényes és a feladó egyéb rendelkezése sem tiltotta ezt. Ma már nincs.

Az átvevő aláírása mindenképpen szükséges.

2015. júl. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Így van, megszűnt a postaládás kézbesítés, a rengeteg panasz miatt, mert akkor is kézbesítettnek vették (bíróság előtt is), ha valaki kihalászta a postaládából, vagy az illető már három hónapja elköltözött onnan, de a postás bedobta.


A mostani leírás:

[link]


A régi itt olvasható a 2. hsz-ban, "praktikus" címszó alatt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2015. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!