Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtésnek mekkora...

Központi fűtésnek mekkora keringető szivattyú kell?

Figyelt kérdés
Nyitott rendszerű központim van, fa tüzelésű kazánnal. 23 kW os totya kazán, 80 literes nyitott tágulási tartály. Nemtudom kell e még valami információ. Ha kell akkor írjatok és megírom.

2017. ápr. 13. 12:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Én erre gondoltam [link]
2017. ápr. 13. 12:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lesz teljesítményileg. Minőségileg már kérdéses. Pár forinttal többért már egy márkásabbat is kapni. A biztonság kedvéért a tágulási vezetéket a szivattyú elé, közvetlenül a kazán kilépő oldalára kösd direktbe, elzáró nélkül.
2017. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A keringtető szívattyú olyan,mint a fürdőben a csempe a falon.Több évre van felrakva,netán évtizedre is .

A fűtési rendszerbe sem árt nem "gagyi" szivattyut rakni .

Én biztos Grunfos,vagy Wilót vennék,és legalább 2 fokozatut .Aránylag elég takarékosak is a fogyasztásban .

Beépiteni a visszatérőbe kell,közel a kazánhoz .

A tágulásit elvileg bármelyikbe kötheted,a lényeg,hogy elzáró ne legyen rajt . A rendszerbe való nyomást úgy is a tágulási tartály magassága adja ,illetve a bent lévő vizé.

A tartályra kell túlfolyót is tenni,de nem a tetejére teljesen .

2017. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem energiatakarékos. Olyat vegyél, mert sokat számít a villanyszámlában is! Amit linkeltél, annak a minimum teljesítményfelvétele 46 W. [link] Ennek csak 5 W, s ez már egy nagyon jó szivattyú. Hogy forintosítsam is a dolgot; napi szinten megy 10 órát a szivattyú, ez egy hónap alatt az általad linkelt szivattyúval 0,046*10*30*35=483, 6 fűtési hónappal 2898 ft. Amit én ajánlok szivattyút 0,005*10*30*35=52,5 ft, 6 hónappal 315 ft. Jó, ez így nagyon skótul hangzik, de eléggé vékonyan számoltam a fűtési időszakokat, s az áram csak drágább lesz. Annyi biztos, hogy ez a Grundfos szivattyú 20 ezerrel drágább, tehát évente 2500 forintot spórolsz, így 8 év alatt behozza az árát. De ez hamarabb is megtérül. S ami megfizethetetlen, az a minőség!
2017. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tökéletes válaszok köszönöm. A grundfos lesz a nyerő :)
2017. ápr. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!