Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki elkezd építkezni...

Ha valaki elkezd építkezni vagy bővíteni, mik azok a hibák, amiket el szoktak / el lehet követni? Ti milyen hibákat követtetek el, amikből más tanulhat?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

mi elkezdtünk építkezni.


sajátmagunknak akartuk, ezért jó nagyra terveztettük, a legjobb minöségü anyagokkal dolgoztak, a legjobb egyenként kivállogatott szakemberek.

aztán a müsor felénél vállni kezdtünk, azóta sem tudjuk eladni a nagyérték félkész házunkat. ha szar anyagból szar mesterrel dolgoztattunk volna eltudnánk adni olcsobban.

szóval senkit nem érdekel az eladásnál, a minöség csak az ára.

2008. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévé-, telefon-, hangszórókábel a falban :)

Ezt kevesen teszik meg, aztán az egész lakás csupa zsinór...

2008. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy építkezés az építési hibák végtelen lehetőségeit rejti magában, így nem lehet a kérdésre válaszolni. De a legfontosabbak: jó minőségű (kivitelezés is) vízszigetelés, falazásnál habarcsot ne spórolja ki a köműves, tető szigetelése jó legyen ha van tetőtér, megfelelő hőszigetelés. De a legfontosabb hogy jó emberekkel dolgoztass.
2008. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyeljetek a tájolásra, Pl. kamra, háló praktikusabb keleti, esetleg északi oldalon, mert ott hűvösebb van. Nappali inkább déli vagy nyugati oldalon legyen, a napsütéses órák száma miatt. Jó, ha van szélfogó a bejáratnál, mi ezt utólag pótoltuk. Kalkuláljátok ki a fűtési költséget, a túl nagy belmagasság és a feleslegesen nagy terek rengeteget emelhetnek a számlán. A wc-nek nem muszáj ablak, de a kamráról ne spóroljátok le, a szellőzés ott nagyon fontos. Hirtelen ennyi. (Mi is pont bővítés előtt állunk, ezek voltak a -nem a legfontosabb, de megfontolandó- szempontok.)
2008. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 120 nm-re 50 db konnektort készítettem, de még így is kellett több elosztó is (pl. a TV mögött).

A párom kérdezte, miért rakok minden szobába az ajtó mellé a kapcsoló alá is konnektort?

Válasz: A porszívót hová fogod dugni?

Azóta is örül, hogy nem kell a tv mögött keresni az üres helyet takarításkor.

A konyhában a pult felett van 12 dugalj, de még így is van olyan, hogy ki kell húzni valamit, ha be akarjuk dugni a botmixert!

A riasztót, kábel TV-t, telefont, számítógép hálózatot, egyebet építkezéskor jó becsövezni.

Az ablakokon, ajtókon nem érdemes spórolni, mert azzal is nagyot lehet szívni!

A mosó, és mosogatógép helyét is előre érdemes kialakítani, még akkor is, ha most nem lesz valamelyik!

A központi porszívó nagyon jó dolog! A múltkor kipróbáltam egy ismerősnél. Legközelebb nekem is kell! Annak a csöveit is felújításkor/építkezéskor kell beépíteni!

2008. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Utoló előtti:

minden amit leírtál az építész dolga, neki kell ezekre figyelni, mezei ember nem tervez. Szerintem ő a házi kivitelezésre gondolt.

2008. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 -Pimpike- ***** válasza:
100%

Szia!

Mi idén csináltuk meg a központi fűtést. Ha van rá lehetőséged akkor érdemes padló fűtést csinálni. nem kell radiátort venni és nem csúfítja el a lakást a sok cső, nem is beszélve arról hogy a cső vezeték mögött nem lehet ki glettelni a falat és csúnya lesz a festés.A festő nem figyel oda mennyire festi le a csöveket meszelés közben mire kész lett majdnem sírva fakadtam mert a réz csöveim fehérek voltak 4x kellett lemosnom mire azt mondtam megfelel.Ha mégis radiátorokat tesztek fel akkor meg kell beszélni a fűtés szerelővel jelölje ki a helyet ahova mennek a csövek hol lesz a radiátor fúrja ki a lukakat(ne tegye fel a csövet és a radiátort) és utána hívjátok a festőt glettelni.Ezt a festő mondta hogy így kellett volna csinálnunk.A mi utcánkban romák építkeztek mindenből a legolcsóbbat vették a legolcsóbb kőművest is megtalálták. Építkezés közben eltörték a szennyvízcsövet jelenleg nincs vizük mobil wc-jük van és nincs fűtésük de a fürdő szobában zuhany masszás kabin van, jelenleg árulják a házat(35 milla).

2008. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy gondoltam, sok olyan dolog van, amire az ember nem is gondol, aztán utólag bánja, és sajnálja, hogy valaki nem figyelmeztette. Szval jól jön minden ötlet, más kárán olcsóbb tanulni... :)
2008. okt. 15. 14:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk családi házunk van.Van gázkazán,s vegyestüzelésü is,de szeretnék cserépkályhát is.Radiátor a konyhába is kell.Kicsi szoba,kevés fütésszámla.Napos szoba,kevés fütés.6honapig füteni kell..Ez a legtöbb kiadás.Parketta,vagy csempe,a lényeg,hogy moshato legyen.Szőnyeget lehet tenni,ha fázik a talpad.
2008. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

építkezünk mi is. előre döntsétek el, hogy emeletes lesz-e vagy egyszintes és aszerint tervezzetek. Utólag ráhúzni egy szintet taknyolás. Rengeteg konektor kell, tegyetek a legtöbb helyre duplát. minden vezetéket(villany, fűtéscsövek, víz) tegyetek be a falba, ne sajnáljátok a minőségi szerelést és anyagokat. Ne a szakértő nagybácsi vagy szomszéd, hanem mindent szakemberrel csináltassatok.

a szalagparkett nagyon hideg, akárcsak a csempe. Nekünk a fürdőben is parkett van, szuper. Persze profin le van rakva. Még a szigetelés nagyon fontos, és a sok türelem. Nem lehet soha mindent végigondolni. bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

2008. okt. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!