Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le szeretnék mondani a közöské...

Le szeretnék mondani a közösképviselői megbízásomról, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
6 lakásos társasházban 10 éve én viszem a közös képviselői munkát, minden precízen hiba nélkül díjazás mentesen. Nincs több időm rá, mit tegyek?
2017. ápr. 29. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is lemondott a közös képviselő, mert már idős volt. Összehívott egy közgyűlést, a többség megszavazta, mert belátta, hogy így kell lennie. Nálunk a közös képviselő kérte a lakók véleményét a közgyűlés megtartása előtt, hogy ismer-e valaki megbízható embert, aki vállalná. Így esett a választás egy olyan emberre, akinek ez a fő munkája, fizetést kap érte, számlaképes, stb. Bár többe kerül a háznak, de nem bántuk meg.
2017. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az a probléma, hogy már egy éve értesítettem a lakókat erről írásban is, mármint hogy lemondok de azóta se keresett senki egy fizetős vagy ingyenes személyt. A lakók közül pedig senki sem akarja csinálni. Így akkor most én nem tehetek semmit életem végéig Közös Képviselőnek kell lennem?
2017. ápr. 29. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keress te közös képviselőt, előtte tudakozódj, hogy kit szabad és érdemes megbízni. Biztos vannak ismerőseid, akik ajánlani tudnak.


Persze, hogy a házból nem ajánl senki, nem érdekük, hogy másik legyen, akinek ráadásul fizetni kell. Nálunk is a házból volt az előző, aki lemondott, de ő kapott érte juttatást, ha nem is sokat. Egyébként ez baromira sok munka és felelősség. A felújításoktól kezdve a lakók panaszáig minden az ő vállán volt.


Szóval keress valakit és a lakógyűlési értesítőbe írd bele, hogy ki a jelölt, azt is írd bele, ha valakinek van egyéb javaslata, a lakógyűlésig tegye meg. Nálunk még a lakógyűlés előtt az értesítéssel együtt eljuttatták a javasolt közös képviselő elérhetőségét és díjazását, hogy át tudják nézni a lakók és ha akarnak, javasoljanak mást.

2017. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben ez teljesen ésszerű DE nem gondolnám, hogy az 5 másik lakó eljönne a közgyűlésre, hogy szavazzanak erről. Egyébként én intéztem a könyvelését is a háznak. Ők azt szeretnék hogy ne váltsanak le ne legyen más és hagyjam békén őket. Ezért nekem csak a nyakamba marad a pénzbeszedéstől kezdve a könyvelésen keresztül a ház műszaki állapotának folyamatos ellenőrzése, cserepek, vakolat, csőtörés intézése, és még sorolhatnám. Amúgy minden rendben van az anyagiakkal, mindenki fizet ami rá vonatkozik nincs elmaradás.
2017. ápr. 29. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van a háznak Szervezeti és Működési Szabályzata? Nézd meg benne, mi van írva a szavazásról és a közös képviselő választásról.

Nálunk úgy volt, hogy kiírták egyik nap 17.00 órára a gyűlést és benne volt az értesítőben, hogy ha nem lesz meg a többség, akkor rá félórára ismételt gyűlés lesz, ahol nem szükséges a szavazás érvényességéhez a többség. Nézd meg az SZMSZ-t, mi van benne.


Egyébként téged teljesen kihasználnak, persze, hogy nem akarnak mást. Ingyen dolgozol, rajtad az összes felelősség. Röhej.


Itt is kérdezhetsz, nagyon segítőkészek: [link]

2017. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ha rákeresgélsz a neten, én is találtam dokumentumot, benne van, hogy a közös képviselő bármikor, indoklás nélkül lemondhat. Olvasd el.


A közösségben érdeke, ha te lemondasz, legyen valaki, aki tovább viszi a társasház ügyeit. Ezt kell elfogadtatni és megértetni velük. [link]

2017. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!