Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » LED világítást szeretnék a...

LED világítást szeretnék a konyhaszekrényre. Hogy csináljam hogy lehetö legkevesebbet látszòdjon a kábel?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos innen nem látni a konyhaszekrènyt. De a LED világìtás is lehet sokfèle. Szekrèny ès fal között nem látszik
2017. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fúrj lyukat a szekrénybe oda dugd be a kábelt és azon keresztül vezesd el.
2017. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünl L alakú a pult, a sarokban lehoztam a kábelt, 4 ér, közvetlenül a két szalaghoz, a fugánál pont elfért. a tápegység a szekrény tetején van.
2017. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz bármiféle tanáccsal szolgálni, ha nem tudjuk, milyen szekrényről van szó, milyen világítótestről, stb.

Ott kezdődik a kérdés, már meglévő konyhaszekrényről van szó, vagy most építed/építteted. Utóbbi esetben, előre meglehet tervezni, így sokkal hatékonyabban megoldható a rejtett világítás. Persze, utólag is lehet kellemes megoldást találni. A különböző takarólécek megoldást nyújtanak sok esetben. Nem kell, holmi szélesekre gondolni, pár milliméter, egy-egy centi elég.

Ajánlom a LED szalag megoldásokat, hiszen azok alig láthatók, ráadásul a trafót nem kell közvetlenül mellettük elhelyezni, és a vezetékek is nagyon vékonyak a trafó és a szalag között. Szerelésük is mobilabb, mint a merevebb verzióké. A LED szalagokat 2-3 ledenként lehet vágni méretre, összekötő elemmel, vagy forrasztva mindenféle formában el lehet helyezni. Olyannal is találkoztam a neten, amely oldal irányba hajlítható. (ezt még nem próbáltam)

Színváltós szalagnál pedig a dizájnt is lehet változtatni. Nálunk pl. fehér a konyhabútor, így mindig olyan színű a konyha hangulata, amilyenre beállítjuk. :-) Megvan világítva a felső elemek alatt rész a falnál, a felső szekrény teteje a fal mentén, és a vitrines szekrények minden polca. Együtt állítható a színük, viszont együtt és külön-külön is ki-bekapcsolhatók. (de nem szoktuk külön kapcsolgatni őket, csak együtt) Persze, a konyhában vannak még egyéb világítások is. Főleg LED spotlámpák, melyek megvilágítják a pultokat, gépeket, és felfelé állítva néhány a tetőtéri 6-7 méteres belmagasságú mennyezetet. Ezek mellett van még egy állólámpa az étkezőél, és itt is van kettő LED spotlámpa az asztal felett. (nálunk egyben van a konyha és étkező, hiszen 15 nm-es a helység)


A konyhapult felett és a felső szekrény tetején direkt a fal mellé helyeztem el a LED szalagot. Így a fény nem csak a "levegőt" világítja meg (főleg felül), hanem a falról látványosan visszaverődik. Ahogy írtam, nálunk csak hangulatvilágítást adnak, a munkafényeket a spotlámpák adják. Állítható a LED szalag fényereje, de nem szoktuk erősen használni.

Mivel üvegpolcok vannak a vitrinekben egy sokkal ötletesebb, látványosabb megoldást választottam. (neten láttam az ötletet) A vitrinek elülső függőleges sarkába vezettem a szalagokat mindkét oldalt, befelé fordítva a tárgyak felé. Minden üvegpolc mögé (előre felé) tettem egy 3 ledes világítást, melyek az üveget világítják meg.

Készen is lehet ilyet kapni, 1200-1700 Ft áron, de olcsóbb, ha magad csinálod szalagból.

Szuperül néznek ki! :-D


Nálunk belső kétszintes a lakás, a lépcsőnél is készítettem rejtett led világítást, akárcsak a folyosókon mozgásra bekapcsoló, fényérzékelős verzióban. (a jót könnyű megszokni :-) )


Jó szórakozást a kiépítéshez!

2017. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat!! Föleg neked utolso!!!! Kàr hogy nincs dupla zöld kèz 😉
2017. máj. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!