Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy hozassam vissza az...

Hogy hozassam vissza az áramot, hogy a legkevesebbet kelljen fizetni? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat, ahol tetemes tartozás van villany terén, és villanyóra sincs. amúgy elég nagy,jó ház, tehát gondolkodom a költözésen:)most új fogyasztóként visszahozathatom a villanyt, vagy csak ha kifizettem a mama adósságát?
2010. okt. 26. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem hívod az ELMÜ ügyfélszolgálatát? Ők pontos választ tudnak neked adni. Biztosabb, mint itt megkérdezni, és 10 különböző válaszból mazsolázni.
2010. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökségről van szó, (és el is fogadtad) akkor az adósságot is örökölted. Szinte biztos, hogy új villanyórát csak a tartozás kiegyenlítése után kapsz. És még az is előfordulhat, hogy a szolgáltató felülvizsgáltatja a ház elektromos hálózatát, hogy megfelelő-e. Természetesen a te költségedre. Mindent összevetve: nem lesz olcsó mulatság.
2010. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi kedves második a válaszod! ezek szerint ki kell fizetni,hát elég sok lesz, de még akkor is megéri mert ekkora házat amúgy nem vennék ennyiért amit rá kell költeni.meg eladni fájna a szivem...
2010. okt. 26. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, ki kell fizetni a tartozást kamattal együtt, ki kell fizetni a kikötés díját (!) és az új bekötés díját is regisztrált villanyszerelő-díjastól mindenestől..:(
2010. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz be részlet fizetéssel. Ok: most örököltél nem vagy jó anyagi helyzetben lakást szeretnéd elsősorban rendbe hozni, stb. De szeretnéd kifizetni. Azt viszont nem értem miért vitték el az órát. Átnézetni a rendszert nem fogják, mivel nekik az a fontos, hogy az óra után legyen fogyasztási hely ami akár egy sima konnektor is lehet. Valamint jó földelőpont.

Nem új fogyasztó vagy hanem új tulajdonos. Nagy vonalakban kb. 20e-ből meg lehet úszni az óra visszaszerelést. De szerintem mivel próbálod bizonyítani a jóhiszeműséged, tartozást fizetnél, kérhetnél méltányossági megítélést a visszaszerelésre. Próba szerencse alapon.

2010. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!