Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy növeljem az ablakok...

Hogy növeljem az ablakok hőszigetelését?

Figyelt kérdés
Anyámmal élek, én felajánlottam, hogy állom az ablakcserét, de ő ragaszkodik ezekhez a régiekhez. Ezekről azt kell tudni, hogy még a kilencvenes években lettek berakva, alumínium vízvetővel, gáz nélküli szigeteléssel az üvegben, réseknél viszont nem húz be a cúg, tehát állapotra jónak mondhatók, csak az üveg sz*r. Vettem az OBI-ban fóliát, de én nem vettem észre nagymértékű változást, igaz az ablakok nem voltak párásak reggelente, cserébe rondák, meg mintha nem melegedne annyira a szoba nyáron, legalábbis a párkány nem tűzforró. Valami vastagabb szövésű függönyön gondolkodom, nem tudok azok számítanak-e valamit? Ti hogy oldottátok meg?
2017. jún. 2. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A függöny mindenképpen hasznos, és ha engedi felszerelni, az éjszakára leeresztett redőny is rengeteget jelent.
2017. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hided-meleg inkább ellen redőny.

sötétítő függöny azért nem jó, mert nyáron a napfényt eltakarja, viszont cserébe lakótéren belül melegedik fel a függöny a nap erejétől, az meg ugye átadja a hőt a levegőnek.

2017. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most a téli hideg ellen kell? Ha nem húznak az ablakok, az újak se lesznek jobbak, az argon meg ezek a csodák csak minimálisan növelik a szigetelő képességet...

Nyári meleg ellen redőny, külső spaletta kell. Ha átjött az üvegen a napfény és a meleg, már semmi nem segít.

2017. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!