Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan működik a klima?

Hogyan működik a klima?

Figyelt kérdés

Nézegettem és ahogy látom átlagosan 200 000Ft körül van..

Hogyan szerelik be? Az az 1 "doboz" csak egy helyiséget hűt le vagy többet? 2 szintes a házunk és nagyjából 7 helyiséget kellene klimatizálni (fürdőszobák wc-k nem tartoznak bele) akkor 7 klimát kellene venni,ami azt jelenti 1,4 millió Ft? + szerelés..

A klima nem veszélyes,mint pl a gáz (szén monoxid stb) ?

Egy klima letudja hűteni az egész házat?


2017. jún. 5. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Le tudja hűteni az egész házat. Nem vagyok szakértője de vannak olyan kültéri egységek amelyek több beltérit is el tudnak látni. Tehát nem kell hét kültérit felrakni.
2017. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 savanyújóska ***** válasza:

Általában egy kültéri és egy beltéri (inverter) egységből áll, nekünk 3 inverterre van egy dupla kültéri, de a harmadik inverter kb. 1,2-1,5x olyan erős, mint a másik kettő (két helyiségre van méretezve - ~2,5*25nm). Ha vonalban vannak a helyiségek (vagyis a klíma át tud fújni mind a két helyiségen) akkor szerintem egy beltéri simán hűt két szobát is, nekem olyan 2,5m*12nm-re kb. 10p alatt behűti jó pár órára, és csak félóránként fújok rá 2-3 percet.


Gáz szempontjából nem, annyi, hogy takarítani kell, mert bepenészedhet, és akkor veszélyes, mert az arcodba fújja a penészt, ami nem egészséges.


Egy klíma nem, nem fogja lehűteni az egészet, max. pár szobát, szerintem érdemes lenne végiggondolni, hogy tényleg kell-e mind a 7 helyiségbe klíma (pl. előszobába, közlekedőbe teljesen felesleges szerintem), illetve egy klímást is érdemes lenne megkérdezni, mert ő valószínűleg pontosabb infókat tud adni, mint mi.


És 1,4millánál szerintem olcsóbban jön ki, ld. fentebb.

2017. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy klímát néztem meg hirtelen az volt 209 000Ft volt drágább is,de a praktiker oldalán találtam 109 000Ft-ért is..

olvasgattam róla 2 szintes ház esetében a felső szintre rakják oda ahol a legmelegebb lehet nyáron és ahideg ugy is lefelé megy..

nálunk ez esetben a nappali,mert az emeleten az van a napos oldalon.. ha oda kerül egy klima az jó ha a 2 szoba ajtó nyitva,akkor kereszt huzatot is lehet csinálni,ha nyitva az ablak,ajtó,mert a szoba ablakok és nappali ablakok egymásra rálátnak igy a hideg is majd tud menni a szbbkba és lehülhet.. így a felső szintet le lehet hűteni.. akkor onnan le tud jönni az előszobába és az alsó egyik szobát még esetleg le tudná hűteni.. utána van egy ajtó és ott az étkező és onnét nyilik még egy szoba.. nem tudom,hogy ide letud e jönni a hideg úgy,hogy érezhető legyen.. igazából a 4 szoba a lényeg.. de kizárólag a szobába nem akarom rakatni. esetleg 2 klimát egy fent a nappaliban meg egy lent az étkezőben.


A praktikeres klimát nézve van egy olyan,hogy ajánlás 13-27m2.. ez elég lesz a 2 szint felszines lehütésére,hogy azért még se legyen meleg? Beltéri 37 kültéri 52 decibel.. ez nem hangos nagyon? Gondolom a klimának nem kell egész nap mennie normál esetben, nem?

2017. jún. 5. 12:59
 4/8 A kérdező kommentje:

Fent az emeleten 3 helyiséget kellene hűteni.. nappali 2 szoba. fürdő wc-t nem.

Alsó szint: van amikor az előszobába meleg van néha hideg.. fentről jön le a meleg de ha ott a klima akkor nem fog.. szoval az előszobát nem igen kell hűteni alul van még 2 szoba,amit kellene.. a nappali, fürdő, konyha meg akkor maradna klima mentes..


Csak azt nem tudom,hogy ha egy klima van fent a nappaliba,akkor nem tudom,hogy az alsó szinten legtávolabbi szobába megy e valami hideg.. (lépcsön le-előszoba-étkező és onnét nyilik a szoba) csak igy leirva tűnik hosszúnak az út,de annyira nem az..

2017. jún. 5. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel csak bejegyzett klímaszerelő rakhatja fel így mindenképp ki kell hívni egy céget és ők tudni fogják mit kell csinálni.

Egy erősebb kültéri kell, meg valószínű kettő beltéri, egy a tetőtérben, egy lent. Függ attól is mennyire összetett a ház, mert a hideg nem szeret sokat közlekedni. Egy normális cég ezt mind szépen kiméri neked.

Árakról fogalmam sincs, de nyugi nem lesz másfél millió, még fél se.


Klímát minden tavasszal ki kell tisztíttatni, akkor nem veszélyes. De nem habbal, hanem rendesen szétszedni és kimosni belőle a koszt, normális szerelő ezt is megoldja. Ha télen fűtesz vele akkor ősszel is ki kell takaríttatni. És akkor nem lesz olyan gondotok, hogy mindenki náthás meg hisztizik, tüsszög. Meg persze nem 18 fokot kell a házban csinálni hanem legfeljebb 23-at, bár a legtöbben 25-re nyomják.

2017. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy szobát hűtesz és attól várod, hogy hideg legyen az egész házban, akkor azzal csak azt éred el, hogy egyenlőtlen hőmérséklet lesz és gazdaságtalanul fog működni a készüléked. Zabál, mert folyton kakaón fogja nyomni, hisz szökik a hideg mindenfele, sose ér a "végére.
2017. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyon hozzáértő. de tapasztalatom az van. A hűtéssel kapcsolatos műszaki tervezés lényegében hasonló, mint a fűtés megtervezése. Szintenként kell megoldani és elsősorban azt a helyiséget kell hűteni, amiben a leginkább zavaró a meleg ill. amelyik a legtöbbet használt helyiség. A hűtendő helyiségeket össze lehet nyitni, viszont a hűtést nem igénylő helyiségeket ajtókkal kell leválasztani és azokat szigorúan csukva kell tartani (pl. fürdőszoba). A nap által sütött ablakokra redőnyt, rolettát kell felszerelni ill. sötétítő függönyt kell alkalmazni, hogy az elektromos klímaberendezés hatása megfelelően érvényesülhessen. Egyetlen kültéri egységhez több beltéri egység is tartozhat. Ha a hőtőgáz (ma már alifás szénhidrogén és nem freon) szivárog, az a kültéri egységnél szokott előfordulni, de a szivárgás előbb érezhető a hűtőteljesítmény csökkenésében, mintsem, hogy egészségügyi kárt tudna okozni. A kültéri egységet lehetőleg árnyékolt helyen érdemes elhelyezni és érdemes utánanézni a vonatkozó helyi önkormányzati rendeletnek, hogy utcafronton, látható helyen szabad-e elhelyezni.
2017. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utcában van egy ami a ház hátulján van a szomszéd udvara felől meg egy másiknál is igy van bár amögött üres telek van..
2017. jún. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!