Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy légkondi napi 6 órában...

Egy légkondi napi 6 órában mennyibe kerül fogyasztását tekintve?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 2 fajta klíma van.

Hagyományos és az invertes (A++) 2,5kW


2017. jún. 9. 20:53
1 2
 11/12 kovpet ***** válasza:
76%

Süttürüttü: először is, nem lehet "óránként 2,5 kW áramot" fogyasztani. A kW az teljesítmény, az egy pillanatnyi érték. Az elfogyasztott energia mértékegysége kWh.


Másrészt, a felvett elektromos teljesítmény is rá van írva a berendezésre, nem csak a hűtési teljesítmény, csak az a szám egyrészt kisebb (mondjuk a harmada), így marketing okokból nem azzal hirdetik, másrészt azért nyilván egy hűtésre való gépre azt írják rá, ami a hűtéshez kapcsolódik.


Nem pontosan értem, hogy mit nem értesz abban, hogy az egyik fajta energia az, amit bentről kiszállít, a másik meg az, amivel ezt meg tudja tenni, de mondok egy példát: ha egy tartálykocsi elvisz 20 köbméter gázolajat Százhalombattáról Budapestre, akkor az alatt nem fog elfogyasztani olyan sok naftát, csak mondjuk 10 litert. Hiába szállított el olyan marha sokat, mégis, sokkal kevesebbet evett, pedig van kapcsolat a kettő között, hiszen egy kiló anyagot szállítani olcsóbb mint sok tonnát.

2017. jún. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
No, így már vili, a példa alapján már értem a dolgot. Köszönöm!
2017. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!