Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most burkolták le a fürdőszobá...

Most burkolták le a fürdőszobánkat a "gyönyörű"(nek hitt) csempével, amikor kész lett, megdöbbenve tapasztaltam, hogy az általam kosznak hitt foltok, a csempe mintái! Mit csináljak a csempével?

Figyelt kérdés
(Ezt az üzletben nem ilyennek láttuk, amikor megvettük) Rettenetes csúnya, ahogy rásüt a fény! Olyan, mintha kb. 30 éve lenne a fenn, és már teljesen kopott lenne! Semmi fénye nincs! Létezik valami lakk vagy festék, amivel csempére lehet festeni?
2008. okt. 16. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a csempén kis idővel a felrakás után hajszálrepedések kelettkeztek.A boltban azt mondták hívjuk fel a gyártót.Onnan kijött egy nő jegyzőkönyvet készített és azt mondta,hogy rossz volt az égetés hőfoka,így visszaadták az árát.Ha kicseréltük volna akkor számla ellenében mindent kifizettek volna.Persze ez magyar csempe volt.Esetleg ezzel ti is megpróbálkozhattok hátha csak hibás.Festék szerintem nincs rá,de öntapadós matrica van.
2008. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagy fürdőszoba, úgyhogy "matricázni" nem lehet... Nagyon idegesít, sírni tudnék... :(((
2008. okt. 16. 14:38
 3/9 anonim válasza:
100%
nekemis megcsinálták és csúnya lett:( nekem nem adták vissza a pénzem. hol lehet olyan matricát venni?
2008. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hol lehet matricát venni,de ebben a magyar felujjítós műsorokban láttam már hogy használják,akkor lehet hogy itt is kapható.Én barkácsárudákban keresném.
2008. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Le lehet verni és újracsempézni. Legközelebb meg nézd meg a napon is a csempét, ne csak az obi műfényében.
2008. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, majd legközelebb kiviszem a napra azt a komplett kis berendezett fürdőszobát...

Leveretni nem fogjuk, annyira nem vagyunk gazdagok. Valami okosabb ötlet érdekelt volna, de ezt is köszi :)

2008. okt. 16. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom: át kell festetni! Olyan ember csinálja aki kádfelújítással foglalkozik. Gyors és szagtalan!És nem lesz gond a fuga penésszel sem. egy kis szépséghibája van, hogy a fuga olyan színű lesz mint a csempe
2008. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval mégis lehet festeni???? Jaj de jó lenne!! A fúga most is olyan színű, mint a csempe, tehát ez nem lenne baj!! Remélem, találok valakit, aki meg tudja csinálni!!

Köszönöm!

2008. okt. 17. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem akerom más hozzászólását fikázni, de a lefestés ilyenformán rém gagyi és ronda megoldás szerintem.

Egyszerűbb, olcsóbb megoldás esetleg a fugák átfestése valami erős a csempével kontrasztos színre. Ha a csempe nem mutatós, homogén én mindig ezt javasoltam (egy pár évet lehúztam fürdőszoba szalonban). Ezzel ugyan nem a klasszikus 'jajdeszép' fürdő lesz, ez olyan fiatalosabb, bulisabb hatást kelt. Esetleg lehet még hangolni rajta ennek megfelelő vidám kiegészítőkkel. A csempematricán is érdemes elgondolkodni azért, ha nem is az összesre, de egy-egy sorra, vagy oszlopra valami kontrasztot. Ha nem kapsz megfelőt, dekorosokkal lehet csináltatni.

Esetleg csak annyit, hogy a csempének megfelelő méretű fényes átlátszó dekorfóliát ragasztani bizonyos sorokra, vagy akár az összesre. Beszélj dekorosokkal.

Amiket írtam pepecs munkák, de hidd el, szebbek mint az egészet színre fújni.

És ha ez nem sikerül, még mindig le lehet szedni, a festéssel ellentétben!

2008. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!