Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell e lakhatási engedély ha...

Kell e lakhatási engedély ha nem használom a házat?

Figyelt kérdés
Mivel elváltunk a volt feleségem él a közös házunkban amire kizárólagos használati joga van,viszont az önkormányzattól kaptunk külön külön levelet adategyeztetés miatt,ő már volt benn én csak ezután megyek mert máshova költöztem.Azt mondja nincs a házon lakhatási engedély ezért kell bemenni,de mivel én nem lakom a házat nem is szeretnék bele fizetni egy vasat sem ha már ő használhatja egyedül.Sőt szeretnék megszabadulni ettől a közös tulajdonjogtól.Főleg az érdekelne,hogy kötelezhetnek e bármire ha én személyesen nem használhatom a házat.Ha valaki tud valamit írjon!
2010. máj. 18. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
A haszonélvezet és a tulajdonjog ugye két különböző dolog. A tulajdonosnak kell fizetni adót meg mindenfélét.De ha a bíróság kimondja,hogy az ingatlannak ki a kizárólagos használója,akkor a költségek is az ővéi.De azt is lehet,hogy a használó használati díjat fizet,amiből a tulajdonos rendezi a tulajdoni hányadának megfelelő fizetési kötelezettségét.
2010. máj. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!