Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Be lehet költözni, ha még...

Be lehet költözni, ha még nincs meg a lakhatási engedély? Vagy megbüntetnek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Be lehet költözni, de: nem köthetsz a házadra /lakásodra/ biztosítást és az önkormányzat 50 ezer forintra büntethet, ha rádszáll. Addig ugyanis, míg nincs meg a lakhatási engedélyed, nem róhat ki házadót, ami neki bevétel kiesést jelent.
2010. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na ez azért érdekes amit írsz, mert amikor a biztosítást kötöttük nem kérték a lakhatási engedélyt, és a kutya nem kérdezte. de biztos így van ahogy írtad, csak érdekes.
2010. ápr. 10. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már kint voltak átvenni a házat és csak a papírokra vártok, akkor nyugodtan.
2010. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

biztosítást épülő házra is lehet kötni.


Mi októberben beköltöztünk, igazából nem félek, hogy megbüntetnének...

2010. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két különböző dolog egy épülő házra és egy kész házra/lakásra/ kötni a biztosítást. Egészen másról szól mindkettő!
2010. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem fog mebüntetni. Nem egy olyan embert ismerek, akik 2 év mulva kérték meg a lakhatásit. Mi is fél évig ugy laktunk bent. Biztosítást is kötöttünk rá. És nem az építkezés biztosítást, hanem rendes lakásbiztosítást.
2010. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Simén köthetsz lakásbiztosítást, ők ugyanis nem mennek ki megnézni a házat/lakást.

Beköltözhetsz, elvileg persze nem szabad, de ha esetleg feljelent a szomszéd, akkor megbüntethetnek. Mi iskésőbb kértük meg a lakhatásit, az önkormányzatnál jeleztük az ügyintézőnek és mondta, hogyjó, de ő nem tud róla. Mert elvileg nem szabad.

2010. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Godó Nándor válasza:
Be lehet költözni, nyilván lakcímmel nem lehet bejelentkezni. Én 5 éve lakok lakhatási nélkül, (vhogy nyaralóként építettük, de a papírokat nem én intéztem) aztán van egy panellakás kiadva, ott van a bejelentett címen, oda jön a posta, stb. Biztosítás pedig nincs rajta.
2021. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!